Materiał Partnera Jak czyścić płytę indukcyjną?

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań w każdej nowoczesnej kuchni. Gotowanie wiąże się jednak z jej częstym zanieczyszczeniem, a podczas mycia trzeba być ostrożnym, aby płyty nie uszkodzić. W jaki sposób ją czyścić, aby nie porysować powierzchni, a skutecznie usunąć uporczywy brud? Ważne jest wybranie odpowiednich detergentów i akcesoriów!

Liczy się systematyczność

Codzienne przecieranie płyty indukcyjnej sprawi, że brud będzie łatwy do usunięcia i nie trzeba będzie szorować powierzchni. Nie każdy ma jednak na to czas, dlatego zdarza się, że po kilku dniach płyta jest w tragicznym stanie i nawet wielogodzinne odmaczanie nie pomaga. Alternatywą jest oczywiście korzystanie z usług firmy sprzątającej np. zlecanie ich raz w tygodniu. Regularne i kompleksowe sprzątanie domów oraz mieszkań oferuje miedzy innymi firma Fresh Dom. Powierzenie domu w ręce specjalistów to pewność, że wszystko będzie dokładnie wysprzątane.

Uważaj, aby nie porysować!

Jednym z największych błędów jest intensywne szorowanie płyty indukcyjnej przy pomocy szorstkich gąbek i szczotek. Zdarza się, że tego typu akcesoria rysują jej powierzchnię, co sprawia, że nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest jeszcze trudniejsza w czyszczeniu. Do mycia płyty indukcyjnej należy stosować miękkie gąbki i ściereczki. Zamiast zeskrobywać zanieczyszczenia, najpierw warto je lekko odmoczyć, poprzez spryskanie powierzchni wodą z dodatkiem detergentu.

Jakie detergenty wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele środków czystości, lecz nie każdy będzie skuteczny. Najlepiej sięgać po produkty, które są specjalnie przystosowane do mycia szklanych powierzchni. Środek powinien mieć właściwości odtłuszczające. Profesjonalne firmy sprzątające posiadają sprawdzone produkty, a w przypadku kupowania na własną rękę – jedyna możliwość to metoda prób i błędów. I choć producenci chemii gospodarczej chwalą swoje produkty i obiecują, że zdziałają cuda, wiele środków czystości jest naprawdę marnej jakości i trochę czasu minie, zanim znajdziesz najlepszy.

Roztopiony plastik – zmora właścicieli płyt

Najczarniejszym scenariuszem właścicieli płyt elektrycznych i indukcyjnych jest roztopiony plastik, który trudno usunąć, a detergenty nie są w stanie go rozpuścić. Tego typu sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Najlepiej zlecić oczyszczenie płyty firmie sprzątającej, lecz jeśli chcesz spróbować wyczyścić ją samodzielnie, użyj w tym celu specjalnego skrobaka. Powinien być wykonany z tworzywa, które nie uszkodzi szkła. Nie używaj płyty indukcyjnej do całkowitego usunięcia zanieczyszczenia!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas