Materiał Partnera Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu?

Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu?

Karaluchy należą do owadów, które są ściśle związane z siedzibami ludzkimi. Gnieżdżą się wszędzie tam, gdzie brak higieny daje im ciągły dostęp do pożywienia w postaci resztek jedzenia. Dlatego najczęściej na jego ataki narażona w naszym mieszkaniu będzie kuchnia, ale mogą pojawić się w innych częściach domu. Są to wytrzymałe insekty i z tego powodu ich tępienie może stwarzać duży problem.

Profesjonalna dezynsekcja w mieszkaniu

Najskuteczniejszym sposobem tępienia karaluchów będzie zaangażowanie w tym celu specjalistów. Firma Sos Insekt 24 oferuje usługi z zakresu deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji. Samodzielne usuwanie karaczanów może okazać się nieskuteczne ze względu na ich wytrzymałość oraz tempo rozwoju w sprzyjających warunkach. Konieczne jest tu użycie profesjonalnych metod.

W tępieniu karaluchów często wykorzystywane są środki chemiczne. Wiąże się to z pozostawieniem mieszkania na czas przeprowadzania dezynsekcji oraz kilka godzin po jej zakończeniu. Przez ten czas preparat osiądzie na sprzętach i wyschną, nie zagrażając przy tym naszemu zdrowiu.  Środki chemiczne, jakie zastosuje w naszym domu firma DDD, mogą być rozprowadzane poprzez opryskiwanie, opylanie lub zamgławianie. To do niej też należy decyzjo tym, którą z tych metod należy zastosować, ponieważ uzależnione to jest od miejsca oraz skali problemu. W przypadku niewłaściwego użycia mogą prowadzić do zatrucia nas lub naszych zwierząt. Nie warto więc ryzykować i podejmować samodzielnych prób, ale zwrócić się do profesjonalisty.

Bezpieczne środki walki z karaluchami

W sklepach dostępne są preparaty, które pomogą nam w likwidacji karaczanów. Musimy pamiętać jednak, że są one mniej skoncentrowane, ponieważ przeznaczone są do użycia w środowisku, gdzie przebywają ludzi i zwierzęta. Do mieszkań średniej wielkości – o powierzchni 50 m2 – możemy zastosować żele w strzykawkach. Są one bezzapachowe i bezpieczne dla zwierząt, a efekt działania widoczny jest już po kilku dniach. Trutka działać będzie przez wiele miesięcy, a nam pozostaje tylko zadbać o to, by jej nie zabrakło w wybranych przez nas miejscach.

Możemy też sięgnąć po specjalne proszki. Sprawdzają się one zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach, a do tego docierają w trudno dostępne miejsca. Działają niemal natychmiast, jednak czasem nie radzą sobie z wyplenieniem karaluchów.

Inne domowe sposoby, takie jak zatkanie szczelin, w których chowają się karaczany, obniżenie temperatury w pomieszczeniach oraz szczelnie zamykanie pojemników i pudełek z żywnością czy dokładne sprzątanie na pewno będą pomocne, jednak nie pozbędą się insektów z naszego domu.

Opracowanie:

Sos Insekt 24 Marcin Puszkarski

Warszawa , Twórcza 61

Podziel się