Materiał Partnera Sprzątanie po pożarze z firmą Zabij Szkodnika Łukasz Tylec

Sprzątanie po pożarze z firmą Zabij Szkodnika Łukasz Tylec

Usuwanie szkód po pożarze to obciążenie psychiczne dla właściciela i ryzyko zatrucia się obecnymi wciąż w otoczeniu toksynami. Dlatego tego typu pracę zleca się wykwalifikowanym firmom. Dysponują oni odzieżą ochronną i specjalistycznym sprzętem, którym usuną zarówno sadzę ze ścian, jak i zapach spalenizny. Takie usługi świadczy firma Zabij Szkodnika Łukasz Tylec.

Co wpierw zrobić po pożarze?

Pożar to sytuacja obciążająca psychicznie, bo potrafi zabrać ludziom cały dorobek życia. Mimo oporów należy jak najszybciej przystąpić do sprzątania, zwłaszcza jeśli ogień zabrał dach nad głową lub zakład produkcyjny. Czyszczenie pogorzeliska jest wielkim wyzwaniem, dlatego szkody spowodowane przez ogień może usunąć tylko wykwalifikowana ekipa. Jak mówi pracownik firmy Zabij Szkodnika Łukasz Tylec:

pogorzelisko to miejsce, w którym znajduje się wiele niebezpiecznych substancji, więc nie można bezpośrednio eksponować się na toksyny.

Prace służb ratunkowych polegających ma ugaszeniu pożaru wieńczy wizyta rzeczoznawcy, który określi, czy budynek nie grozi zawaleniem. Jeśli byliśmy ubezpieczeni, niezbędna będzie też wizyta agenta, bo jego opinia będzie podstawą do wypłaty odszkodowania za zniszczenia.

Usuwanie zanieczyszczeń po pożarze przez firmę

Usuwaniem pogorzeliska zajmuje się wykwalifikowana jednostka. Usługi sprzątania po pożarze zaczynają się od wyniesienia zniszczonych mebli i sprzętu, by został odpowiednio zutylizowane. Ze wszystkich stałych powierzchni musi następnie zostać usunięta sadza. Konieczna też jest neutralizacja działania dymu oraz toksycznych substancji wciąż obecnych w otoczeniu. Po tych zabiegach można przystąpić do ozonowania pomieszczeń, które zdezynfekują w bardzo szybkim tempie nawet bardzo duże powierzchnie. Przewody kominowe i wentylacyjne to strategiczne miejsca, które również fachowcy doprowadzą do stanu używalności. Tylko profesjonalne usługi zapobiegają zatruciu się toksycznymi pozostałościami z pożaru, więc lepiej zaufać firmom z profesjonalnym sprzętem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas