Artykuł sponsorowany Historyczne wyroby i wynalazki idealnym rozwiązaniem we współczesnym świecie

Historyczne wyroby i wynalazki idealnym rozwiązaniem we współczesnym świecie

Technologia i wszechobecny rozwój, jaki obecnie pojawia się w każdej branży i w każdej dziedzinie codziennego życia, sprawia, że gotowe rozwiązania poszczególnych problemów pojawiają się bardzo szybko i zazwyczaj wprowadzają szereg innowacji do stosowanych działań. W wielu dziedzinach zanika więc pamięć o używanych niegdyś, historycznych rozwiązaniach. Jak się okazuje jednak, użycie technik odkrytych w dawnych czasach, staje się często najlepszym odkryciem.

Sprawdzone, długowieczne rozwiązania w dzisiejszym użyciu

Przekonanie, że nowe jest lepsze, w wielu przypadkach okazuje się nieprawdziwe, lub nie do końca zgodne z pożądanym efektem końcowym, nawet, gdy w grę wchodzą różne rozwiązania wymagające użycia technologii. Sprawdzone rozwiązania, wykorzystywane przez dziesiątki lub nawet setki lat, używane przez różne cywilizacje, często okazują się najbardziej trafne. Przykładem jest jedna z technik druku, jaką jest sitodruk. Technika ta powstała już w starożytności i używana była początkowo w Chinach i Japonii. Ta metoda drukarska, mimo bardzo długiej historii, jest dziś jedną z najpopularniejszych technik druku. Wykorzystywana jest do wielokolorowych nadruków, tworzonych na różnych materiałach i tkaninach. Metoda ta jest dodatkowo bardzo prosta w wykonaniu. Jej niezawodność potwierdzają specjaliści z Reflex-blue z Łodzi. Podstawową cechą metody sitodruku, jaką podkreślają eksperci, jest jego trwałość, co staje się podstawową potrzebą przy wykonaniu wszelkich produktów drukowanych, mających na celu funkcjonowanie przez dłuższy czas.

Długoletnia tradycja, oznacza wysoką jakość

Metoda sitodruku, słynie nie tylko z bardzo długiej historii, ale także, z jakości reprezentowanej przez metodę druku. Powstały dzięki tej technice nadruk jest bardzo trwały, mimo mało skomplikowanej metodzie wykonania. Farba, która stosowana jest w sitodruku, stworzona jest na bazie żywicy. Jakość wiąże się jednocześnie z wieloma możliwościami wykorzystania tej metody druku. Bardzo duża ilość tworzonych obecnie materiałów poligraficznych wykorzystuje właśnie tę technikę. Jej zastosowanie można zauważyć w bilbordach, na plakatach, kalendarzach, koszulkach, folderach reklamowych, czy różnych innych gadżetach promocyjnych. Tworzony druk jest dodatkowo odporny na działanie czynników zewnętrznych – wodę, detergenty, czy niekorzystne warunki atmosferyczne, co potwierdza wykorzystanie druku, np. w bilbordach narażonych na działanie różnych czynników. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas