Artykuł sponsorowany Ekspert z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego wyjaśnia: jak przedsiębiorca może chronić własność przemysłową?

Ekspert z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego wyjaśnia: jak przedsiębiorca może chronić własność przemysłową?

Własność przemysłowa to wszelkie wzory użytkowe i przemysłowe, wynalazki bądź znaki towarowe. Kwestie dotyczące ich ochrony zostały uregulowane w ustawie Prawo własności przemysłowej, która przewiduje możliwość zastrzeżenia szeregu praw zależnych od rodzaju danej własności. Specjalista z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego wyjaśni, w jaki sposób przedsiębiorca może chronić dobra intelektualne wykorzystywane w prowadzeniu firmy.

Wynalazki i patenty – o czym warto wiedzieć?

Wynalazki to wszystkie twory, które nadają się do przemysłowego stosowania w rozumieniu technicznym lub pozwalają uzyskać określony wytwór. Aby otrzymać patent, czyli ochronę na wynalazek, należy zgłosić się do Urzędu Patentowego. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów z LS Kancelarii Prawa Patentowego i Autorskiego, którzy pomogą skompletować zgłoszenie. Zależnie od okoliczności wniosek może obejmować jeden bądź więcej wynalazków stanowiących jeden pomysł wynalazczy. Urząd Patentowy opracowuje sprawozdanie o stanie techniki obejmujące spis publikacji branych pod uwagę przy dokonywaniu oceny wynalazku. Jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione, UPRP wyda decyzje o udzieleniu patentu i wpisze go do rejestru patentowego.

Jak chronić wzory użytkowe?

Poprzez wzory użytkowe rozumie się rozwiązania o charakterze technicznym, które dotyczą kształtu bądź budowy przedmiotu. LS Kancelaria Prawa Patentowego i Autorskiego pomaga przedsiębiorcom w zgłoszeniach wzorów i gromadzeniu niezbędnej dokumentacji. Podstawą zgłoszenia jest podanie zawierające oznaczenie zgłaszającego, określenie przedmiotu oraz odpowiedni wniosek. Kolejnym elementem jest ilustracja wzoru przemysłowego – jedno zgłoszenie może objąć odmiany wzoru przemysłowego, które mają wspólne cechy istotne. Prawidłowe sporządzenie wniosku i opis wymaga doświadczenia i dobrej znajomości prawa patentowego. Z pomocą specjalistów z LS Kancelarii spełnisz wszystkie formalności wymagane przez prawo i skrócisz czas procedowania do niezbędnego minimum.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas