Materiał Partnera Dwudziestoczterogodzinne pogotowie pogrzebowe

Dwudziestoczterogodzinne pogotowie pogrzebowe

Coraz więcej zakładów pogrzebowych świadczy swoje usługi również w ramach tak zwanego pogotowia pogrzebowego, które działa dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to bardzo ważne dla rodzin zmarłych, którzy odeszli późnym wieczorem, lub też nocą. Ciała są bowiem szybko transportowane do chłodni, gdzie rozpoczyna się proces przygotowania ich do ceremonii pochówku.

Nowoczesne systemy logistyczne

Wbrew pozorom prowadzenie pogotowia pogrzebowego dwudziestoczterogodzinnego nie jest takie proste. Wymaga to bowiem od profesjonalnych firm, zatrudniania wyszkolonych pracowników, którzy będą w stanie w odpowiedni sposób przenieść ciało do karawanu. Ważne są również uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym liczne kursy doszkalające – rodziny zmarłych, chcą bowiem, aby ich bliski był przetransportowany w godny sposób, pełen szacunku. Warto zatem wiedzieć, że domy pogrzebowe, które działają 24h wdrażają odpowiednie procesy logistyczne, które pozwalają na błyskawiczny dojazd do klienta. Udzielane są również mu odpowiednie porady, dotyczące kwestii formalnych, a także umawiana jest wizyta w zakładzie tak, aby uzgodnić wszystkie sprawy związane z pochówkiem. Pełnym profesjonalizmem, szeroką ofertą funeralną, a także psychologicznym podejściem do rodzin zmarłych, wyróżnia się dom pogrzebowy Lemańczych-Lemańczych, który wyposażony jest w nowoczesne samochody transportowe, pozwalające na przewożenie zwłok ze szpitali, hospicjów, domów emerytów, posesji prywatnych, mieszkań, czy też z różnym miejsc wypadków.

Przewozy na dalekie trasy

Śmierć potrafi zaskoczyć każdego i przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Często zatem rodziny zmarłych są zmuszone sprowadzać ciało swojego bliskiego z różnych zakątków kraju tak, aby jego pochówek odbył się w mieście, z którego pochodzi. Wymaga to sprawnego procesu transportowego, nowoczesnymi pojazdami z chłodniami. Takie usługi oferują także dzisiaj nowoczesne pogotowia pogrzebowe 24h, które są w stanie w kilka/kilkanaście godzin dostarczyć zwłoki do wybranego przez rodzinę zakładu pogrzebowego. Takie błyskawiczne  usługi są bardzo ważne, zwłaszcza, iż w obrządku katolickim, czy też innych wyznań, ceremonie pogrzebowe powinny być wykonywane, w określonym czasie – najczęściej po trzech dniach.

Warto wiedzieć także, o tym, że zakłady pogrzebowe, które działają 24h, znacznie szybciej przygotują ciało do pochówku, czy też załatwią wszystkie sprawy w kościele, urzędzie i nekropoli. To pozwoli rodzinie osiągnąć spokój w przeżywaniu swojej starty.

Opracowanie:

Podziel się