Materiał Partnera Druk cyfrowy i jego zastosowanie w reklamie

Druk cyfrowy i jego zastosowanie w reklamie

Druk cyfrowy jest jedną z najpopularniejszych metod. Jego specyfika polega przede wszystkim na braku konieczności stosowania form drukarskich. Obraz przenoszony jest za pomocą urządzeń na powierzchnię - bezpośrednio z komputera. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów, zwłaszcza w przypadku reklamy. Czym dokładnie się charakteryzuje i co sprawia, że tak wiele osób go wybiera?

 

Czym charakteryzuje się nowoczesny druk cyfrowy?

 

Druk cyfrowy to przede wszystkim ogromna wygoda podczas realizacji dużych zleceń. Zastosowanie nowoczesnych technologii w tym przypadku sprawia, że przygotowywane tak wydruki otrzymywane są zdecydowanie szybciej. W przypadku drukarni właściwość ta ma ogromne znaczenie dla ich funkcjonalności. Krótszy czas przeznaczony na realizację jednego projektu umożliwia wykonanie większej ilości zleceń w tym samym czasie. Dla firmy jest to zdecydowana korzyść.

 

- Szybki czas realizacji to tylko jedna z zalet druku cyfrowego. Najważniejsze, co cenią sobie klienci, to możliwość zmiany projektu w dowolnym momencie, nawet na chwilę przed ostatecznym wydrukiem. Jest to doskonała metoda np. przy realizacji większej ilości personalizowanych zaproszeń 

- tłumaczy specjalista z firmy Biurowiec. Reklama i poligrafia.

 

Jakie materiały reklamowe można stworzyć przy pomocy druku cyfrowego?

 

Druk cyfrowy jest doskonałym wyborem, jeżeli zamierzasz przygotowywać materiały reklamowe swojej firmy. Dzięki niemu masz możliwość przygotowania doskonałej jakości:

  • wizytówek,

  • ulotek,

  • broszur,

  • plakatów

  • małych i dużych kalendarzy.

 

Najnowocześniejsze sprzęty drukarskie są w stanie wykorzystując druk cyfrowy przygotować mniejsze objętościowo katalogi - gotowe do wysłania klientom.

 

Zlecenia specjalne - postaw na wysokiej jakości druk cyfrowy

 

Szybkość przygotowania materiałów reklamowych oraz możliwość ich edycji w każdym momencie to ważne cechy, jednak niejedyne. Bardzo dużym plusem jest także możliwość wzbogacenia projektów poprzez zastosowanie uszlachetnień podczas druku.

 

Organizujesz ważne przyjęcie w swojej firmie i chcesz, aby Twoi klienci poczuli się wyjątkowo docenieni? Wyślij do nich zaproszenie w macie. To elegancka forma, która z pewnością zwróci ich uwagę.

 

Druk cyfrowy - wyłącznie na standardowym papierze?

 

Szukając pomysłów na materiały reklamowe, z pewnością zauważysz możliwości, jakie obecnie daje rynek. Oczywiście druk cyfrowy możesz wykonać na standardowym papierze. Masz jednak do wyboru zdecydowanie więcej opcji. Zlecając wykonanie projektu profesjonalnej firmie, możesz liczyć na wydruk na folii, czy np. na siatce. To bardzo ważne w przypadku zewnętrznej reklamy.

 

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną drukarnię, której powierzysz przygotowanie reklamy dla swojej firmy - sprawdź, co oferuje. Jeżeli zamówisz sporą ilość różnych produktów, możesz także wynegocjować dobry rabat na kolejne zlecenia.

Podziel się