Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z markowych radiotelefonów?

Dlaczego warto korzystać z markowych radiotelefonów?

Radiotelefony stanowią jeden z niezbędnych elementów wyposażenia budowlańców, pracowników ochrony, strażników, żołnierzy oraz wielu innych osób. Trudno wyobrazić sobie sprawne koordynowanie prac osób przebywający na dużym obszarze bez dobrej komunikacji głosowej. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo mniej lub bardziej zaawansowanych radiotelefonów – oto dlaczego warto wybrać spośród nich urządzenia najlepszych marek.

Marki radiotelefonów

Podobnie jak w każdej innej dziedzinie branży elektronicznej, również produkcją radiotelefonów zajmują się liczne firmy. -Jednym z najbardziej znanych producentów jest amerykańskie przedsiębiorstwo Motorola, znane powszechnie ze swoich telefonów komórkowych – mówi przedstawiciel firmy Dales, która od 1991 roku świadczy usługi związane z wypożyczaniem sprzętu radiokomunikacyjnego. Inne uznane na rynku marki to ICOM, Kenwood, Hytera oraz Vertex.

Dlaczego warto wybierać uznane marki?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których kupno lub wynajem markowego radiotelefonu ze sprawdzonego źródła jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować. Wymieńmy kilka:

  • Najwyższa jakość sprzętu – wybierając radiotelefony uznanych marek możemy być pewni, że do jego produkcji użyto najlepszych, niepodrabianych komponentów, które zapewnią sprawne funkcjonowanie urządzenia przez długi czas.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – sprawność radiotelefonu przekłada się w dużym stopniu na sprawność prac prowadzonych na danym terenie. Wszelkie usterki radiotelefonu utrudniają, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają wykonywanie pracy. Wybierając markowy sprzęt otrzymujemy gwarancję, że do takich incydentów z winy wad sprzętu będzie dochodzić niezwykle rzadko.
  • Profesjonalne wsparcie techniczne  – nawet jeśli nasz radiotelefon ulegnie niezawinionej przez nas awarii,  jako posiadacze markowego urządzenia możemy zwrócić się w takich przypadkach do producenta, dystrybutora lub sprzedawcy urządzenia z żądaniem usunięcia usterki. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne ze względów finansowych – w okresie objętym gwarancją nie płacimy za naprawy ani wymianę urządzenia w sytuacjach awaryjnych.

Czym się kierować w wyborze radiotelefonu

Wybierając radiotelefon dla pracowników powinniśmy sprawdzić ich parametry techniczne i funkcje. Pamiętajmy również o tym, że nie wszystkie urządzenia nadają się do pracy w trudnych warunkach. Jeśli specyfika tego wymaga specyfika pracy, urządzenie powinno być odporne na różnego rodzaju czynniki, np. wstrząsu lub wilgoć. Warto również kupić radiotelefony u doświadczonego sprzedawcy, który doradzi, przygotuje urządzenia do pracy i zapewni pełną obsługę serwisową zarówno w okresie gwarancji jak i pogwarancji.

Podziel się