Materiał Partnera Dlaczego balony to nieodłączny element dekoracyjny imprez?

Dlaczego balony to nieodłączny element dekoracyjny imprez?

Ciężko jest wyobrazić sobie imprezę lub przyjęcie bez obecności balonów. Owa ozdoba pojawia się często nawet na oficjalnych, eleganckich eventach firmowych – zawsze w stonowanych kolorach i określonych kształtach. Jakie wyróżniamy rodzaje balonów? Czym urządzić komfortowe przyjęcie z obecnością tych ozdób? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Najpopularniejsze rodzaje balonów

Przygotowując przyjęcie, możemy przebierać wśród kilku popularnych typów balonów – lateksowych bądź foliowych. Balony z lateksu są tańsze, najczęściej w kształcie owalnym, w szerokiej gamie kolorystycznej, często z obecnością barwnych nadruków (postaci z bajek, serc, zwierzątek). Można bezproblemowo stworzyć z nich ścianki lub ozdobne girlandy. Unoszą się w powietrzu od 8 do 12 godzin.

Największą wadą balonów lateksowych jest stosunkowo mała wytrzymałość – w przeciwieństwie do efektownych, błyszczących modeli foliowych, które można wielokrotnie wypełniać helem.  Balony foliowe są trwalsze i odporniejsze na przebicie. Mogą unosić się w powietrzu przez kilka dni (od 3 dni do 3 tygodni).

Alternatywą dla wymienionych ozdób są przezroczyste balony, wypełnione kolorowym konfetti. Owo rozwiązanie sprawdzi się jako dekoracja na przyjęcie urodzinowe, baby shower, wieczór panieński czy chrzest. Ciekawą opcję stanowią także piękne i wytrzymałe balony bubbles, łączące w sobie najlepsze cechy balonów lateksowych i foliowych. Wykonuje się je z materiału przypominającego elastyczny plastik. Przetrwają styczność z wysokim ciśnieniem lub niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Są w stanie unosić się nawet przez miesiąc.

Sprzedażą akcesoriów do dekoracji i obsługi przyjęć (balonów, talerzyków, kubeczków, świeczek) zajmuje się popularny sklep z balonami w Warszawie – firma Airlab.

Jak urządzić imprezę z balonami?

Balony pojawiają się najczęściej na różnych uroczystościach rodzinnych, balach, weselach, rodzinnych biesiadach. Potrafią pięknie urozmaicić pomieszczenie. Sprawdzają się także podczas oficjalnych spotkań: imprez pracowniczych, eventów firmowych, targów, konferencji. Organizatorzy inwestują wtedy najczęściej w balony typu słupki lub ścianki w stonowanych kolorach, często z obecnością logo konkretnej firmy.

Bardzo ważne jest umiejętne przystrojenie pomieszczenia balonami. Warto inwestować w balony o kształtach i kolorach dopasowanych do danej uroczystości – wesele wiąże się z błyszczącymi balonami, na osiemnastych urodzinach pojawiają się ozdoby z motywem liczby 18, na wieczór panieński lub kawalerski przychodzi się z zabawnymi balonami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas