Artykuł sponsorowany  Czym jest właściwość terytorialna Komornika Sądowego Tomasza Młodzikowskiego?

Czym jest właściwość terytorialna Komornika Sądowego Tomasza Młodzikowskiego?

Działalność komornika jest głównie kojarzona z eksmisjami lub przejęciem nieruchomości od zadłużonej osoby. Wszystko to jednak dzieje się na wyznaczonym obszarze, jeśli chodzi o konkretnego specjalistę. W przypadku Komornika Sądowego Tomasza Młodzikowskiego jest to terytorium Sądu Rejonowego w Wadowicach i właśnie tam sprawuje swój urząd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Który komornik zajmuje się sprawą dłużnika?

W postępowaniu sądowym, które ma za zadanie doprowadzić do spłacenia zaległych należności przez dłużnika, niezbędne jest działanie komornika. Specjalista bowiem przejmuje jego nieruchomość, w której do tej pory mieszkał. Należy także pamiętać, że każdy działa na własnym terenie i jeśli sprawa dotyczy kogoś z innego rejonu, należy przekazać ją w odpowiednie ręce.

Komornik Sądowy Tomasz Młodzikowski pracuje w obszarze Sądu Rejonowego w Wadowicach. Pod jego opiekę można zawrzeć również miasto Andrychów oraz Kalwarię Zebrzydowską, a także wszystkie okoliczne gminy, między innymi Tomice, Brzeźnicę, Wieprz, Mucharz, Spytkowice, Stryszów czy Lanckoronę.

Jeśli dochodzi do licytacji komorniczej wszelkie formalności oraz prowadzenie następuje wraz z sądem. Te dwa organy ustalają termin oraz miejsce, w którym dojdzie do sprzedaży mieszkania dłużnika.

Czy warto brać udział w lokalnych licytacjach komorniczych?

Jeśli aktualnie ktoś poszukuje mieszkania do zakupu, warto rozejrzeć się również wśród informacji, które są na stronie komornika działającego na interesującym inwestora terenie. Mogą one być znacznie tańsze niż w przypadku deweloperskich lokali na rynku. Jednakże należy również pamiętać, że momentami może wiązać się z tym ryzyko, jeśli sytuacja prawna nieruchomości nie jest uregulowana.

Gdy dłużnikiem jest kobieta w ciąży lub z dziećmi, a także osoba chora nie można poddać jej eksmisji, do momentu aż gmina znajdzie mieszkanie socjalne. Dlatego trzeba się liczyć z zakupem nieruchomości wraz z lokatorem, co bywa bardzo uciążliwe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas