Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o szorowarkach do posadzek?

Co warto wiedzieć o szorowarkach do posadzek?

Idealnie czysta, pięknie wyszorowana podłoga stanowi wizytówkę całego budynku. Do uzyskania takiego efektu wizualnego niezbędne jest jednak wykorzystanie specjalistycznych urządzeń, takich jak szorowarki do posadzek. To funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu sprzęt, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Niekiedy jednak na jego zakup decydują się też właściciele domów prywatnych. Sprawdź zalety tej maszyny!

Szorowarki do podłóg – mechanizm działania

Podstawowym elementem wyposażenia szorowarek są szczotki wykonane ze specjalnego, odpornego na ścieranie włosia. W urządzenie na ogół wbudowany jest także duży, poręczny zbiornik przeznaczony do systematycznego napełniania wodą zmieszaną z detergentem. Modele oferowane przez takie firmy, jak POLERS, włączane są ręcznie przez użytkowników. Wprawione w ruch szczotki umieszczone bezpośrednio przy czyszczonej powierzchni skutecznie usuwają nawet tłuste, zastarzałe plamy oraz zabrudzenia. Urządzenie napędzane jest silnikiem zlokalizowanym w głowicy.

Przed skorzystaniem z urządzenia koniecznie trzeba pamiętać o właściwym uregulowaniu gryfu. W trakcie całej operacji istotne jest przyjęcie przez operatora pozycji stojącej. Zlokalizowany na wysokości dłoni gryf przesuwa się najpierw w dół, a następnie w górę. W ten sposób sprzęt staje się gotowy do użycia. W trakcie pracy należy mieć świadomość konieczności stosowania wyłącznie odpowiednio dobranych środków czyszczących dostosowanych do rodzaju mytej nawierzchni. Za pomocą szorowarek można efektywnie wyczyścić tak idealnie gładkie, jak i nierówne posadzki. Dotyczy to również podłóg, których mycie jest utrudnione ze względu na ich strukturę.

Jak wybrać najlepszą szorowarkę do podłóg?

Przy zakupie szorowarki do posadzek należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotny jest sposób zasilania danego sprzętu. Poza modelami podłączanymi do gniazdka elektrycznego na rynku dostępne są również urządzenia na baterię, które znajdują zastosowanie głównie w dużych halach oraz galeriach handlowych. Szorowarki do podłóg powinny być również dobierane pod kątem wielkości oraz rodzaju czyszczonej posadzki. Większe powierzchnie, takie jak hale produkcyjne, sportowe albo sklepy najlepiej jest czyścić przy zastosowaniu dużych samojezdnych urządzeń wyposażonych w siedzisko dla operatora. Mniejsze modele doskonale sprawdzają się natomiast w biurach oraz gabinetach o stosunkowo małym metrażu. To samo dotyczy również miejsc zastawionych trudnymi do usunięcia przedmiotami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas