Artykuł sponsorowany Ciekawe informacje o praniu metodą chemiczną

Ciekawe informacje o praniu metodą chemiczną

Dzisiejszy tryb życia sprawia, że coraz więcej osób z chęcią korzysta z usług profesjonalnych zakładów pralniczych. Jednak to nie jedyny powód. Niektórych ubrań nie powinno się prać w warunkach domowych. Może to wynikać z ich gabarytów lub specyfiki materiału, która sprawia, że nie można go zamaczać. Sprawdź, na czym polega pranie metodą chemiczną oraz jakie ubrania wymagają takiego traktowania.

Na czym polega pranie chemiczne?

Pranie chemiczne polega na czyszczeniu i odświeżaniu różnego rodzaju tekstyliów. Metoda wyróżnia się tym, że nie wykorzystuje się przy niej wody. Wszystko odbywa się na sucho, z użyciem specjalnych detergentów oraz nowoczesnych urządzeń, takich jak agregaty. Proces prania chemicznego dzieli się na kilka etapów. Pracownicy zakładu pralniczego zaczynają od dokładnego obejrzenia ubrania, by mieć pewność, że nadaje się ono do czyszczenia na sucho. Następnie wyrób tekstylny musi zostać odpowiednio zabezpieczony i umieszczony w hermetycznie zamkniętym agregacie. Specjaliści dobierają odpowiedni program i urządzenie usuwa najbardziej uciążliwe plamy, a następnie pozostałe zabrudzenia. Ostatnim etapem prania na sucho jest prasowanie.

Jakie tekstylia powinny być prane chemicznie?

Jak zostało wspomniane, do pralni chemicznej oddawane są wyroby, których z różnych przyczyn nie da się wyprać w warunkach domowych. Może tak się dziać ze względu na ich:

  • gabaryty,

  • rodzaj tkaniny.

Mówiąc o gabarytach, mamy na myśli tekstylia, które są zbyt duże na pranie w domowej pralce. Należą do takich pokrowce od materaców czy wielkie narzuty na łóżka. To samo dotyczy elementów bielizny pościelowej czy gastronomicznej. Gdyby zarządca hotelu chciał prać samodzielnie duże ilości prześcieradeł, poszew, obrusów czy zasłon, zajmowałoby to mu wiele czasu, a koszty okazałaby się wyższe niż w przypadku skorzystania z usług profesjonalistów.

Niektóre materiały nie mogą być prane w wodzie, ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Tak wygląda to w przypadku płaszczy, garniturów, marynarek, sukien, futer czy wyrobów skórzanych. Znacznie bezpieczniejsze okazuje się dla nich pranie na sucho, które dostępne jest na przykład w ofercie Usługowego Zakładu Pralniczego Marka Sobczyka z Kołobrzegu. Wykorzystanie agregatów i rozpuszczalników pozwala na dokładne wyczyszczenie i odświeżenie tekstyliów bez użycia kropli wody. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko lepsze efekty, profesjonalne prasowanie i bezpieczeństwo pranych ubrań czy innych wyrobów, lecz także przedłużenie ich żywotności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas