Artykuł sponsorowany Masaż gorącymi kamieniami. Jakie niesie korzyści dla naszego zdrowia?

Masaż gorącymi kamieniami. Jakie niesie korzyści dla naszego zdrowia?

Masaż gorącymi kamieniami to bardzo przyjemne doświadczenie oferowane przez liczne ośrodki SPA oraz salony masażu. Wykonywano go już w starożytnych Chinach oraz stosowali go hawajscy uzdrowiciele. Dziś także cieszy się niegasnącą popularnością i jest chętnie wybieranym zabiegiem. Jaki jest jego dobroczynny wpływ na nasze zdrowie?

Czym i jak go wykonać?

Do wykonania tego rodzaju masażu wykorzystuje się biały marmur lub bazalt. Są to kamienie o bardzo gładkiej powierzchni, dzięki czemu z łatwością przesuwają się po skórze. Największe z nich układane są na brzuchu, pod szyją oraz na kości krzyżowej. Najmniejsze kładzie się pomiędzy palcami stóp oraz na twarzy. Osoba masowana trzyma też skałę w swoich dłoniach. Na samym początku należy wszystkie kamienie podgrzać w wodzie o temperaturze od 42 do 50 stopni Celsjusza. Temperatura wody może też nieco się różnic zależnie od preferencji osoby poddającej się masażowi. Następnie wszystkie kamienie należy osuszyć i natrzeć oliwą. Układa się je w opisanych wyżej miejscach, na umyte wcześniej ciało pacjenta. Długość trwania masażu gorącymi kamieniami waha się od 60 do 90 minut. Terapeuta na całym ciele stosuje najróżniejsze techniki masażu klasycznego takie jak głaskanie, ugniatanie i rozcieranie. Po zakończeniu masażu kamienie poddaje się oczyszczeniu w chłodnej wodzie, dezynfekcji, ponownemu naoliwieniu oraz zanurza się je w słonej wodzie, żeby nie utraciły swoich właściwości.

Czym skutkuje?

Masaż gorącymi kamienia doskonale wpływa na poprawienie wyglądu naszej skóry. Znakomicie przyspiesza on krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra staje się odżywiona, lepiej dotleniona i jędrniejsza. Polepszony zostaje tez przepływ krwi przez mięśnie, co skutkuje ich rozluźnieniem się oraz zmniejszeniem się dolegliwości bólowych. Masaż gorącymi kamieniami ma zbawienny wpływ na całe ciało – likwiduje stres, rewitalizuje, pozwala w pełni się zrelaksować przy akompaniamencie nastrojowej muzyki i aromaterapii. Pani Daria Podgórska-właścicielka dobrze prosperującego salonu masażu „Nina”- przekonuje, że jest to zabieg dla każdego, kto pragnie złapać oddech w ciągu męczącego tygodnia.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami

Zabieg ten zalecany jest osobom, które prowadzą stresujący tryb życia. Wykonuje się go w stanach poudarowych, w przypadku schorzeń reumatycznych oraz chorób układu krążenia. Masaż gorącymi kamieniami sprawdzi się w przypadku osób z porażeniami, dotkniętych niedowładem, a także u pacjentów po urazach ortopedycznych. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża oraz choroby dermatologiczne.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas