Materiał Partnera Mezoterapia mikroigłowa – niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry

Mezoterapia mikroigłowa – niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry

Nowoczesna kosmetyka oferuje wiele nieinwazyjnych sposobów na poprawienie wyglądu skóry. Dzięki temu można znacznie odwlec konieczność ingerencji chirurga plastycznego, a czasem nawet przy wzmożonych staraniach zupełnie z niego zrezygnować. Jednym z zabiegów przynoszących rewelacyjne skutki jest mezoterapia mikroigłowa. Jak się ją przeprowadza, jak działa i jakich efektów można się spodziewać?

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest niechirurgiczną metodą poprawy stanu skóry. Polega ona na wykonaniu serii mikronakłuć, przez które transportuje się w głąb skóry odżywcze substancje. Zazwyczaj te, które znajdują się w kremach, nie docierają do głębszych warstw naskórka. Mezoterapia pomaga wprowadzić je w głąb skóry. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest urządzenie zaopatrzone w dużą liczbę sterylnych igieł, połączonych z zasobnikiem, w którym znajduje się dobroczynna substancja. Mikrokanaliki pozwalają jej wniknąć głębiej.

W profesjonalnych gabinetach takich, jak Perfect Glamour, gdzie wykonuje się mezoterapię mikroigłową, do skóry tym sposobem wprowadza się takie dobroczynne substancje, jak kwas hialuronowy, komórki macierzyste, retinol czy inne. Mogą to być również komponenty złożone z powyższych składników, wzbogaconych o preparaty witaminowe lub mineralne. Wszystko według potrzeb, które określi kosmetyczka. Po takim zabiegu konieczna jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Trwa ona około miesiąca.

Jakich efektów należy się spodziewać po zabiegach mezoterapii mikroigłowej?

Wprowadzenie do skóry aktywnych składników daje natychmiastowe efekty. Jednak najlepiej jest wykonać kilka zabiegów, oddzielonych kilkutygodniowymi przerwami. Przede wszystkim skóra jest odżywiona przez podane substancje. Ponadto mikro stany zapalne stymulują naskórek do szybkiej odnowy i większej produkcji kolagenu i elastyny. Zyskuje ona wyraźnie młodszy wygląd, napina się i staje się bardziej jędrna.

Mezoterapia mikroigłowa działa również na zmiany w postaci drobnych blizn czy przebarwień. Sprawdza się też w przypadku cery naczynkowej, gdzie redukuje się ich widoczność naczyń włosowatych. Skutkiem zabiegów jest zniwelowanie drobnych zmarszczek, również tych wokół oczu.

Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest okres ciąży i laktacji, zakażenia grzybicze skóry, nadwrażliwość na substancje czynne użyte podczas zabiegu, niektóre choroby, takie jak nowotwory czy schorzenia autoimmunologiczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas