Materiał Partnera Makijaż permanentny – rozwiązanie godne uwagi

Makijaż permanentny – rozwiązanie godne uwagi

Coraz więcej kobiet w dzisiejszych czasach podejmuje decyzję o wykonaniu u siebie makijażu permanentnego. Najpowszechniejsze jest skupienie się na jednym elemencie, który rodzi u nas trudności makijażowe na co dzień lub zwyczajnie nie jesteśmy z niego zadowolone, a trwałe pomalowanie może zminimalizować ten problem. Makijaż permanentny polega na umiejętnym wprowadzeniu pod skórę specjalnie do tego przeznaczonych pigmentów. Efekty utrzymują się od 2 do 5 lat.

W jakich miejscach można wykonać makijaż permanentny?

Nie istnieją większe ograniczenia, jednak najpowszechniej makijaż stały pojawia się u kobiet na brwiach, w okolicy ust oraz oczu. Wszystko zależy od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć, jak również od umiejętności specjalisty, do którego się udajemy. Brwi są najczęściej przyciemniane i równo zarysowywane, intensywność to kwestia indywidualna, podobnie jak barwa, którą dobiera się do konkretnego pacjenta. Kobiety decydując się na makijaż permanentny brwi mogą zrezygnować z konieczności częstego wykonywania henny czy codziennego ich malowania. Rozwiązanie to jest więc bardzo wygodne. Jeśli chodzi o usta to wykonuje się ich konturowanie, dzięki czemu po nałożeniu szminki wyglądają zdecydowanie lepiej i pełniej. W okolicy oczu malowane są z kolei trwałe kreski na powiekach, które wyostrzają spojrzenie i pozwalają niemal całkowicie zrezygnować z konieczności wykonywania makijażu.Jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego można porównać do tatuowania. Zarówno samo urządzenie do wprowadzania pigmentu, jak i cała procedura jest zbliżona. Rozpoczyna się od zdezynfekowania skóry, narzędzia powinny być sterylne. Pigment dobierany jest indywidualnie do urody danej osoby i jej upodobań. Następnie specjalista rozpoczyna pracę. Zabieg opiera się na umiejętnych nakłuciach skóry i wprowadzaniu do niej specjalnych granulek pigmentu. W czasie jego trwania słychać zwykle rodzaj „bzyczenia” związany  z pracą urządzenia. Wykonaniem makijażu permanentnego wymaga precyzji, w związku z czym sam zabieg może trwać do kilku godzin.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego skóra będzie zaczerwieniona i opuchnięta. Potrzeba kilka dni na jej zagojenie się, w tym czasie odradzane jest jej wystawianie na działanie promieni słonecznych, jak również chronienie przed zanieczyszczeniami. Jeśli zabieg był wykonany w okolicy ust można nosić specjalną maseczkę ochronna – do nabycia w aptece. Niektóre Panie stwierdzają, że bezpośrednio po zejściu z fotela wyglądają niczym ofiary ciężkiego pobicia, jednak po wygojeniu się są  niezmiernie zadowolone z efektu, a doceniają przede wszystkim wygodę na co dzień.

Czy warto wykonać makijaż permanentny?

Jeśli nie boimy się igieł, nie lubimy codziennie wstawać wcześniej, aby się pomalować i chce wyglądać pięknie zaraz po podniesieniu się z łóżka to z całą pewnością warto. Efekty zabiegu utrzymują się od 2 do 5 lat. Rozbieżność ta jest dość duża, jednak wpływają na nią takie elementy, jak rodzaj naszej skóry czy nawet samego pigmentu. Niezależnie od tego, jakiej partii twarzy ma dotyczyć wykonywany przez nas makijaż powinna przeprowadzić go doświadczona i odpowiednio wyszkolona kosmetyczka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas