Artykuł sponsorowany Metody wykonania makijażu permanentnego brwi

Metody wykonania makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które nie lubią ich malować kosmetykami albo po prostu nie chcą na to tracić czasu. Pozwala na trwałą poprawę wyglądu, grubości i kształtu łuków brwiowych. To idealna opcja dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty, szczególnie wodne, gdyż niestraszny mu deszcz, woda w basenie czy morzu, ale także dla osób po przebytej chemioterapii.

Co to właściwie jest makijaż permanentny?

Korzenie makijażu permanentnego sięgają czasów starożytnych, kiedy to mieszkańcy Chin zdobili swoje ciała oraz poprawiali urodę wprowadzając pod skórę roślinny barwnik przy pomocy igły do zszywania jedwabiu. Metoda ta bardziej przypominała jednak tradycyjny tatuaż, gdzie barwnik jest aplikowany w skórę wieloma jej nakłuciami. Makijaż permanentny z kolei polega na wdrapywaniu barwnika szybko wirującą igłą. Stosowanie makijażu permanentnego ma na celu podkreślenie konturów i zatuszowanie niedoskonałości twarzy. Można nim podkreślić kształt ust czy kontur oczu. Najczęściej jednak wykonuje się makijaż permanentny brwi. to właśnie on jest głównym tematem działalności Studia Urody New Look z Buska-Zdroju. Makijaż permanentny dedykowany jest dla osób mających niesymetryczne, przerzedzone, zbyt jasne lub cienkie brwi, ale też osobą z alergią na kosmetyki do makijażu tradycyjnego. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które po przebytej chemioterapii straciły brwi i rzęsy.


Jakimi metodami wykonuje się makijaż permanentny brwi?

Należy podkreślić, iż makijaż permanentny powinien być wykonany przez profesjonalną i doświadczoną linergistkę. Zabieg dzieli się na trzy etapy. Pierwszy to konsultacja, która pozwala na wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, oraz wykonanie tradycyjnymi kosmetykami próbnego rysunku. Potem, jednorazową igłą w miejscowym znieczuleniu, wprowadzony zostaje atestowany barwnik. W przypadku brwi są to odcienie szarości i brązu. Zabieg trwa od 1 do około 3 godzin. Wszystko zależy od obszaru i trudności rysunku, ale też od zastosowanej metody. Ostatnim etapem jest korekcja makijażu. Zostaje wykonana po około 4 tygodniach, kiedy to wszystko się wygoi a strupki znikną. Polega na dopigmentowaniu braków, tak by makijaż wyglądał perfekcyjnie i naturalnie. Makijaż permanentny brwi wykonywany jest kilkoma metodami. Metoda cieniowania, inaczej ombre brows, wyraźnie podkreśla kształt łuku brwiowego i daje efekt cienia. Utrzymuje się około 2-3 lata. Polega na tym, że barwnik na końcu brwi jest ciemniejszy, co pozwala na wyostrzenie jej kształtu. Microblading, inaczej nazywany metodą włoskową bądź piórkową, utrzymuje się od pół do półtora roku. Jego zastosowanie pozwala na uzyskanie efektu zagęszczenia brwi i uzupełnienie niewielkich braków w łuku brwiowym. Wygląda bardzo naturalnie. Stosowana jest także metoda hybrydowa będąca połączeniem microbladingu i ombre, którą zaleca się do wykonania rekonstrukcji brwi bądź przykrycia starego makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny służy do podkreślenia walorów kobiecej urody. Ale nie tylko. Profesjonalnie wykonany, idealnie maskuje wszelkie niedoskonałości, tuszuje blizny, plamy pigmentacyjne oraz przebarwienia. Dodatkowo gwarantuje naturalny, ale widoczny efekt liftingu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas