Materiał Partnera Jak często powtarzać zabiegi na cellulit?

Jak często powtarzać zabiegi na cellulit?

Cellulit to zaburzenia budowy skóry a dokładnie tkanki podskórnej, które skutkują powstawaniem widocznych guzek i zagłębień. Cellulit nazywany jest skórką pomarańczową i jest to najczęstszy defekt kosmetyczny, który dotyka kobiety niezależnie od wieku. Zwykle pojawia się na udach, brzuchu i pośladkach. W walce z cellulitem skuteczne są endermologia i mezoterapia.

Na czym polega endermologia i jak często należy powtarzać zabieg?

Endermologia to drenaż limfatyczny, który już po pierwszym zabiegu niweluje widoczne obrzęki i zmiany skórne spowodowane cellulitem. Aby jednak pozbyć się tkanki tłuszczowej, konieczna jest seria kilku, kilkunastu zabiegów co zależy od indywidualnych predyspozycji. W czasie endermologii do redukcji pobudzane są do komórki tłuszczowe, dlatego zabieg warto połączyć z aktywnością fizyczną.

Co do zasady powinno się wykonywać około 2 do 3 zabiegi w ciągu tygodnia. Zakładając, że potrzebne będzie ich minimum 10 to w ciągu miesiąca można skutecznie pozbyć się cellulitu. Tak naprawdę żadną inną nieinwazyjną metodą nie da się tego osiągnąć w tak krótkim czasie. Specjalistą w dziedzinie endermologii jest łódzki salon urody ASPASJA. Kosmetolog w czasie konsultacji jeszcze przed wdrożeniem programu określa ilość koniecznych zabiegów i ich częstotliwość. Często już po zakończonym programie zaleca się pacjentkom powtarzanie endermologii raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.

W czym tkwi sekret skuteczności endermologii? Otóż w czasie zabiegu oddziałuje się na skórę i tkanki podskórne za pomocą głowicy, która wykonuje masaż podciśnieniowy. Dzięki endermologii możliwe jest nie tylko pozbycie się cellulitu, ale także ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki. Tkanka tłuszczowa redukowana jest nawet w miejscach, które opierają się treningom.

Jak walczyć z cellulitem?

gabinecie kosmetycznym w Łodzi w ramach walki z cellulitem wykonuje się także mezoterapię antycellulitową. W miejsce objęte zmianami wstrzykuje się odpowiednio dobraną dawkę preparatu redukującego tkankę tłuszczową. Substancje aktywne wstrzykiwane są zestawem igieł oddziałują na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu można zahamować dalszy rozwój cellulitu oraz zniwelować dotychczas powstałe zmiany. Na początku powinno się wykonać serię około 3 zabiegów w cyklach co dwutygodniowych, następnie zabieg można powtarzać raz w miesiącu lub zdecydować się na kolejną serię. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas