Artykuł sponsorowany Masaż klasyczny a relaksacyjny - czym się różnią

Masaż klasyczny a relaksacyjny - czym się różnią

Od tysięcy lat ludzie poddają się masażom wykonywanym przez profesjonalistów. Nie ma nic bardziej pozwalającego się odstresować, niż masaż klasyczny czy relaksacyjny, który rozluźniając mięśnie pozytywnie wpływa także na psychikę. Te dwie techniki często są ze sobą mylone, chociaż różnią się szczegółami. Te drobne zmiany sprawiają jednak, że można w ten sposób uzyskać zupełnie inne efekty. Który typ masażu wybrać?

Masaż we własnym domu

Istnieje bardzo wiele technik masażu: leczniczy, powięziowy, tajski, bańką chińską, gorącymi kamieniami, czekoladą, klasyczny czy relaksacyjny... Najbardziej uniwersalne są te dwa ostatnie – może z nich skorzystać prawie każdy, niezależnie od stanu zdrowia czy wieku. Ważne jest jednak, by wykonywał je profesjonalista – źle wykonany masaż może spowodować urazy i przynieść więcej szkody, niż pożytku!

Aby skorzystać z dobroczynnych skutków masażu nie trzeba zapisywać się na wizytę do stacjonarnego gabinetu. Można skorzystać z usług mobilnych masażystów – firm, takich jak Mazu Masaż & Kosmetyka z Olsztyna. Profesjonalny masażysta przyjedzie w umówione miejsce w dogodnym dla nas czasie i pozwoli na czerpanie z zalet SPA w domowym zaciszu.

Dobroczynne skutki masażu

Masaż klasyczny czy relaksacyjny mają wiele dobroczynnych skutków. Przede wszystkim rozluźniają mięśnie i pozwalają ciału się zrelaksować. Nie pozostaje to bez wpływu na umysł. Ten na chwilę zwalnia, uwalniając się od stresu i gonitwy myśli. Poprawia się koncentracja, a zmniejsza nerwowość. Problemy ze snem znikają – zrelaksowane ciało i umysł szybko wchodzą w stan głębokiego snu. Długoterminowo masaż ma też wpływ na krążenie krwi, a to z kolei nie pozostaje bez wpływu na cały organizm. Z której techniki masażu skorzystać, aby odczuć pożądane skutki?

Masaż klasyczny

Najpopularniejszą techniką jest masaż klasyczny. Mogą z niego korzystać niemal wszyscy – osoby zdrowe, chore (niewiele jest problemów zdrowotnych, które są przeciwskazaniem do zabiegu), a nawet – przy zgodzie lekarza – kobiety w ciąży. Jest on na tyle głęboki, żeby rozruszać spięte mięśnie, ale nie na tyle, by sprawić ból. Pobudza tkanki i poprawia krążenie. Jeśli cierpimy na chroniczny ból ramion, całego kręgosłupa lub jego odcinka, nóg, a nawet bioder – odpowiednio wykonany masaż klasyczny pomoże się od niego uwolnić. Może być wykonany na całym ciele albo tylko jego fragmentach: rękach, nogach, plecach, twarzy etc. Nie potrzeba do niego nic, oprócz wprawnego masażysty i twardego łóżka lub odpowiedniej wysokości siedzenia.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest bardzo delikatny, ale dzięki specjalnie tworzonej atmosferze oraz pobudzeniu wszystkich zmysłów pozytywnie wpływa przede wszystkim na umysł. Tu – oprócz lekkiego wpływu na mięśnie – liczy się zapach używanych do masażu olejków czy masła, cicha muzyka lub dźwięki natury, przyciemnione światło. Wbrew pozorom taki klimat także można stworzyć we własnym domu i skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas