Materiał Partnera Laseroterapia, czyli świetny sposób na poprawę wyglądu skóry

Laseroterapia, czyli świetny sposób na poprawę wyglądu skóry

Laseroterapia to zabieg wykonywany przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Jego celem jest w głównej mierze regeneracja oraz odmłodzenie skóry, ale nierzadko możemy spotkać się z osobami, które są w pewnym stopniu uprzedzone co do przeprowadzania tego typu zabiegów. Dlatego też, z tego wpisu dowiecie się, dlaczego warto zdecydować się na laseroterapię.

Kilka podstaw

Na początek, w temacie laseroterapii warto będzie od razu zaznaczyć, że przeprowadzanie tego typu zabiegu jest możliwe praktyczne we wszystkich okolicach ciała. Już samo to sprawia, że jest to zabieg bardzo atrakcyjny, jednakże z pewnością warto będzie dowiedzieć się o nim nieco więcej. Tak więc, prawdą jest, że laseroterapia może być przeprowadzania we wielu okolicach ciała, ale najczęściej przeprowadza się ją na skórze twarzy, szyi, dłoni oraz dekoltu. Wynika to w głównej mierze z faktu, że to właśnie w tych miejscach można doprowadzić do największej redukcji efektów fotostarzenia skóry. Co więcej, przeprowadzanie laseroterapii w tych okolicach ciała jest dobrym pomysłem także z tego względu, że pozwala to na poprawę struktury oraz napięcia skóry.

Jak łatwo się jednak domyślić, laseroterapia nie zawdzięcza swojej popularności jedynie temu, co opisaliśmy powyżej. Może ona bowiem być także skutecznie wykorzystywana w okolicach brzucha, bioder oraz pośladków. W tych miejscach, celem przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu jest oczywiście redukcja rozstępów, choć warto tutaj zaznaczyć, że laseroterapia pozwoli w tych okolicach ciała także na ogólne wzmocnienie skóry. Z innych informacji, wykorzystywanie lasera frakcyjnego do celów medycyny estetycznej jest dla nas dobre także z tego względu, że tego rodzaju zabieg wiąże się nie tylko z bardzo dużą skutecznością, ale także ze znikomą liczbą potencjalnych powikłań. To oczywiście nie wszystko, co warto wiedzieć w tym temacie, dlatego też po więcej informacji zapraszamy poniżej.

Więcej o zabiegu

Jak udało nam się ustalić dzięki konsultacji ze specjalistami z centrum medycyny estetycznej Dreamlift, laseroterapia odznacza się także dość specyficznym przebiegiem. Wykorzystywanie lasera frakcyjnego ma bowiem na celu kontrolowane uszkodzenie skóry poprzez odparowanie kolumn małego obszaru, co pozwala na pobudzenie znajdujących się w niej fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, a także do ich przebudowy. Efekt tego działania może być naprawdę spektakularny, gdyż sama skóra nie tylko zyskuje na dodatkowej elastyczności, ale także zyskuje jeszcze na blasku. Jak więc można zauważyć, popularność laseroterapii nie bierze się znikąd. Warto tutaj także zaznaczyć, że stosowanie laseroterapii pozwala także na efekt w postaci zmniejszonych porów oraz wyrównanych blizn.

Blizny te nie tylko mogą zostać zredukowane, ale także przebudowane. Z pozostałych informacji, w temacie laseroterapii z pewnością zainteresuje Was także to, jak długo będziemy musieli czekać na efekty. Od razu tutaj powiemy, że wcale nie jest to długi okres, gdyż przykładowo w przypadku twarzy możemy liczyć na pojawienie się efektów już na 7 do 10 dni od przeprowadzenia zabiegu. Taki czas oczekiwania jest potrzebny głównie z tego względu, że prawdziwe efekty laseroterapii widać dopiero w momencie, gdy dojdzie do złuszczenia starego naskórka. Co więcej, wygląd naszej skóry może poprawiać się nawet do pół roku po zabiegu.

Pozostałe informacje

Na koniec, w temacie laseroterapii zdecydowanie warto będzie wspomnieć także o tym, że czasami pojedynczy zabieg nie wystarczy. Dlatego też nie powinniśmy się dziwić w momencie, gdy potrzebne będzie przeprowadzenie co najmniej kilku kolejnych zabiegów na wypadek, gdyby pierwszy nie okazał się aż tak skuteczny, jak początkowo zakładaliśmy. Jak łatwo się bowiem domyślić, laseroterapia będzie oddziaływała w różny sposób na różne rodzaje skóry u poszczególnych osób. Podsumowując jednak wszystko, co udało nam się ustalić w tym wpisie, popularność laseroterapii jest absolutnie uzasadniona. Warto więc spróbować!

Podziel się