Artykuł sponsorowany Mezoterapia – wskazania i przebieg zabiegu

Mezoterapia – wskazania i przebieg zabiegu

Kto z nas nie chciałby cieszyć się pięknym i przede wszystkim młodym wyglądem przez całe życie? O ile sposobu na nieśmiertelność jeszcze nie odkryto, o tyle sposób na jak najdłuższe zachowanie gładkiej skóry bez zmarszczek już tak. Mezoterapia igłowa – to sposób na skuteczne zapobieganie przedwczesnemu starzeniu skóry. Tylko na czym właściwie polega ten zabieg?

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia igłowa to niezwykle popularny zabieg - swoją sławę zawdzięcza skuteczności i bezinwazyjności. Zabieg ten pozwala wprowadzić wybrany odpowiednio dobrany do potrzeb Pacjenta preparat do głębszych warstw skóry, przez co składniki w nim zawarte lepiej się wchłaniają, odżywią skórę i poprawiają jej kondycję. Krem stosowany codziennie do skóry twarzy, szyi i dekoltu nie jest w stanie przeniknąć w głębsze warstwy, a część składników traci swoje właściwości. Przy mezoterapii składniki  mieszanek witaminowych zostają podane głęboko docierając do obszarów, których nie jesteśmy w stanie odżywić nawet najlepszym kremem lub serum.

Krótsza droga – lepszy efekt

Wskazaniami do mezoterapii igłowej jest sucha i odwodniona skóra, skóra z przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami lub skóra zniszczona słońcem. Jednak mezoterapię można również stosować w walce z cellulitem lub wypadającymi włosami.

Na początku specjalista medycyny estetycznej zabieg diagnozuje stan naszej skóry i dobiera najlepszy dla niej preparat - tzw. koktajl witaminowy. Następnie preparat zostaje podawany po przez serię nakłóć cieniutką igłą do głębszych warstw skóry. Sam zabieg nie jest bolesny i trwa od 30 do 60 minut. Efekty możemy zauważyć już po pierwszym podaniu preparatu, jednak najlepszy wynik osiągniemy stosując serię zabiegów.

Wybór kliniki

Mezoterapię igłową, jak również pozostałe zabiegi z rodziny zabiegów nieinwazyjnych  np. osocze bogatopłytkowe (tzw. plasma lift) możemy wykonać w klinice chirurgii plastycznej i  medycyny estetycznej, np. Klinika Chęciński.  Ważne jest, abyśmy w wybranym miejscu czuli się komfortowo. Specjalista medycyny estetycznej wykonujący zabieg odpowie na wszystkie nasze pytania, wyjaśnić nam, jak wygląda zabieg, jaka ilość zabiegów i wykonywana w jakich odstępach czasu przyniesie najlepszy rezultat. Wszystko po to aby skóra odzyskała dawną sprężystość i blask.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter