Materiał Partnera Jak prawidłowo zadbać o pielęgnację skóry twarzy?

Jak prawidłowo zadbać o pielęgnację skóry twarzy?

Wygląd jest naszą wizytówką i nie chodzi tu o piękno czy dobrze dopasowany strój. Zadbana twarz, pozbawiona zmarszczek, gładka i jędrna to prawdziwy skarb, o który warto dbać. Nieprawidłowe żywienie, zanieczyszczenia powietrza, palenie papierosów i picie napojów, które odwadniają, prowadzą do utraty tego naturalnego piękna, które potrzebuje wsparcia, by pozostać z nami na dłużej. To od prawidłowego użycia kosmetyków pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała zależy, jak będziemy prezentować się za 5, 10, 20 lat. Inwestycja w siebie już teraz zwróci się więc wtedy, gdy najbardziej będziemy tego potrzebować.

Wiele zależy od rodzaju naszej skóry

Przygotowanie prawidłowej maseczki, dobranie kosmetyków do twarzy i dopasowanie żelu pod prysznic wymusza na nas prawidłowe dobranie kosmetyków do gatunku naszej skóry. Gdy nie mamy pewności, jak prawidłowo zadbać o nasz typ skóry, warto jest skonsultować się z kosmetyczką, lub sprzedawcą takim, jak Paulina Pawlikowska z okolic Torunia, która jest przedstawicielem świetnej, markowej i światowej firmy Faberlic. Firmy, która zdobyła uznanie na dwóch kontynentach, a jej kosmetyki codziennie używane są przez miliony klientów tej marki.

Odpowiednie dobranie kosmetyków do rodzaju skóry, wśród których wymieniamy skórę suchą, mieszaną, normalna i tłustą, polega także na dobrym rozeznaniu w dolegliwościach towarzyszących naszemu typowi skóry. Może to być nadwrażliwość, czy trądzik, a także i inne oznaki, które wskazują na choroby skórne i niedoskonałości. Przypatrzmy się więc jej. Zobaczmy, jak reaguje na w kontakcie z mydłem, wiatrem, makijażem. Rozpoznajmy nasze dolegliwości skórne, by wreszcie znaleźć i jakościowo dobrać dla niej kosmetyki na twarz z najwyższej półki, które sprawdzą się w naszym wyjątkowym przypadku.

Jak zadbać o twarz?

Codzienna higiena skóry twarzy wymaga od nas nawilżenia, regeneracji i odbudowy, dotlenienia i maksymalnego opóźnienia skutków starzenia się. Nawilżenie powinno odbywać się co najmniej dwa razy dziennie. W zależności od zapotrzebowania skóry na składniki nawilżające będziemy stosować dogłębne i intensywne nawilżenia lub te o nieco mniejszym nasyceniu. Natomiast dotlenienie twarzy uzyskamy przede wszystkim dzięki zabiegom kosmetycznym, ale i kosmetykom tlenowym, które wspomagają regenerację, budują warstwę ochronną i mają działanie przeciwzapalne.

Regeneracja i odbudowa jest równie ważnym elementem i można ją również częściowo uzyskać poprzez stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych i kosmetyków tlenowych. U markowych sprzedawców bezpośrednich znajdziemy wiele produktów, które nadadzą się do tak pożądanego działania. Ostatecznie trzeba nam zadbać, by nasza skóra nie starzała się przedwcześnie. By zachować jej delikatność, kolor, gładkość i jędrność. By pozwolić sobie na zachowanie piękna nawet za kilka, czy kilkanaście lat od tego momentu. Od momentu, kiedy rzeczywiście i prawidłowo zabrałyśmy się za pielęgnację twarzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas