Artykuł sponsorowany Jak fryzjerzy wykorzystują brzytwy?

Jak fryzjerzy wykorzystują brzytwy?

Brzytwa to jedno z najważniejszych narzędzi stosowanych przez fryzjerów. Po krótkotrwałym spadku zainteresowania obecnie przeżywa renesans popularności i stanowi niezbędny element wyposażenia każdego profesjonalnego salonu. Po brzytwy szczególnie chętnie sięgają barberzy, czyli fachowcy specjalizujący się w strzyżeniu włosów oraz stylizacji męskiego zarostu. Do czego wykorzystywane są te narzędzia? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Brzytwa – co to za narzędzie?

Brzytwa to narzędzie wykorzystywane przez fryzjerów na całym świecie. Zbudowane jest z uchwytu oraz przymocowanego do niego ostrza. W przypadku tańszych modeli ostrze jest wymienne i wykonane ze stali nierdzewnej. Profesjonaliści częściej sięgają jednak po brzytwy kute ze stali niestopowej o wysokiej zawartości węgla. Materiał ten wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. W zależności od modelu rękojeść brzytew wykonuje się z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Na rączce może znajdować się wzór charakterystyczny dla producenta lub konkretnego salonu fryzjerskiego. Dzięki temu brzytwa może być dodatkowym elementem dekoracyjnym lub pełnić funkcję reklamową.

Rodzaje brzytew fryzjerskich

Na rynku istnieje kilka rodzajów brzytew fryzjerskich. Dostępne w internetowym sklepie fryzjerskim KERN oraz innych renomowanych hurtowniach zajmujących się sprzedażą profesjonalnego sprzętu dla branży fryzjerskiej narzędzia różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim kształtem ostrza. Najprostszym typem wykorzystywanym przez fachowców jest brzytwa okrągła. To narzędzie z wypukłym czołem, używane w wielu zakładach oferujących usługi z zakresu strzyżeniu i stylizacji włosów. Profesjonaliści specjalizujący się w barberingu chętnie sięgają także po brzytwy proste (z pionowym czołem), hiszpańskie (z wklęsłym czołem) oraz francuskie (z czołem delikatnie zaokrąglonym i ściśniętym). Modele te przeznaczone są do specjalistycznych zabiegów w najlepszych salonach.

Zastosowanie brzytew fryzjerskich

Brzytwy to narzędzia wykorzystywane do przycinania włosów lub ich całkowitego usuwania z ciała. Przed wprowadzeniem na rynek manualnych maszynek oraz elektrycznych golarek używane były powszechnie zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i prywatnych domach. Służyły do usuwania zarostu z twarzy oraz owłosienia z szyi, pach, dekoltu, rąk oraz nóg. Obecnie brzytwy fryzjerskie ponownie zyskują na popularności i są wykorzystywane na szeroką skalę. Poza tradycyjnymi zastosowaniami barberzy używają ich do wycinania wzorów oraz modelowania konturów włosów i zarostu. Profesjonalne brzytwy służą również do skracania i cieniowania wybranych pasm. Mogą być przy tym pomocne w trakcie nadawania kształtu brodzie oraz wąsom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas