Materiał Partnera Jak dbać o przedłużane paznokcie?

Jak dbać o przedłużane paznokcie?

Coraz więcej pań decyduje się na oryginalne stylizacje paznokci, co nie tylko pomaga podkreślić ich styl, ale też sprzyja wzmocnieniu płytki. Dzięki odpowiednio zabezpieczonemu lakierowi i materiałom wykorzystywanym do nakładania manicure żelowego możemy sprawić, że płytka będzie odporna na działanie czynników mechanicznych i nie będzie się kruszyć. Jak jednak zadbać o przedłużane paznokcie, aby służyły nam jak najdłużej?

Wybierając miejsce, w którym skorzystamy z usługi zdobienia płytki paznokci, warto odwiedzić salon jak La Rosa, gdzie zajmą się nami profesjonalistki z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wtedy mamy pewność, że do wykonania manicure hybrydowego, żelowego czy pedicure wykorzystane zostaną produkty najwyższej jakości. Ma to wpływ na prezencję zdobienia i jego trwałość. Jak jednak pielęgnować paznokcie, aby oryginalny efekt manicure utrzymał się jak najdłużej?

Pielęgnacja przedłużanych paznokci na co dzień

Wizyta w salonie kosmetycznym to ekscytujące wydarzenie, kiedy możemy wybrać ostateczny efekt zdobienia, jakie nas interesuje. Główną motywacją takiego działania jest zazwyczaj chęć wzmocnienia kruchej płytki, nałożenie oryginalnych dekoracji czy pomalowanie paznokci ulubionym kolorem, który utrzyma się dłużej niż tydzień. Elegancki manicure francuski, zdobienie paznokci w różne wzory, zdobienie ombre lub syrena, czy może aplikacja cyrkonii na paznokcie wyglądają naprawdę efektywnie, ale wymagają przestrzegania kilku zasad, aby utrzymały się jak najdłużej na płytce. Przede wszystkim przed zmywaniem, praniem czy sprzątaniem z użyciem wody i detergentów należy nałożyć gumowe rękawiczki. Mimo że żel czy akryl wykorzystane do przykrycia płytki są trwałe, są one podatne na działanie substancji chemicznych w środkach czyszczących. Ciągłe moczenie dłoni może też źle wpływać na sposób umocowania masy dekoracyjnej na płytce. Nie wolno traktować paznokci, jako narzędzi do otwierania wieczek, pudełek czy kółek na breloczkach, gdyż ukruszony fragment może być trudno naprawić i osłabi całą konstrukcję. Warto również regularnie stosować kremy do rąk i olejki pielęgnacyjne, co korzystnie wpłynie na skórę rąk, płytkę i skórki wokół paznokci.

Uważaj na uszkodzenia płytki

Przedłużane paznokcie z czasem mogą zacząć nam przeszkadzać, na przykład, gdy nasze naturalne rosną zbyt szybko. Nie powinnyśmy same ingerować w strukturę paznokci przez obcięcie wystającej części cążkami, ponieważ może przyczynić się to do pęknięcia wzdłuż całej płytki. Możemy jedynie delikatnie przypiłować brzegi, na przykład, gdy zaczną się zaczepiać o ubranie. Lepiej też nie próbować samemu ściągać przedłużeń, gdyż może to doprowadzić do deformacji płytki i jej poważnego uszkodzenia. Do tego procesu wymagane są odpowiednie preparaty dostosowane do rodzaju manicure oraz przestrzeganie kolejności etapów zabiegu. Wszelkie ułamania, pęknięcia, ukruszenia i zerwania przedłużonych paznokci należy zgłaszać kosmetyczce, jak również należy regularnie ją odwiedzać w celu uzupełnienia warstwy lakieru, żelu czy akrylu. To jak często to robić zależy od zastosowanej metody przedłużania oraz szybkości, z jaką rośnie nasza płytka.

Opracowanie:

La Rosa Anna Suchorska

Piława Górna , os. Młyńskie 63 lok. 2

Podziel się