Artykuł sponsorowany Mikrodermabrazja dla promiennej, młodej skóry

Mikrodermabrazja dla promiennej, młodej skóry

Dzięki zdobyczom kosmetologii, gabinety kosmetyczne mogą zaoferować swoim klientom coraz bardzie komfortowe i efektywne zabiegi. Nowoczesna aparatura cyfrowa stosowana do mikrodermabrazji to bezbolesna alternatywa dla metod tradycyjnych, jak na przykład ręczne oczyszczanie skóry. Znacznie poprawia także transport składników aktywnych w głąb skóry. Jest to zabieg trwający stosunkowo krótko, po którym można bezpośrednio wrócić do pełnej aktywności.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja polega na ścieraniu warstw naskórka aż do uzyskania pożądanego efektu. Jako jedna z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka jest stosowana od połowy lat osiemdziesiątych. Początkowo stosowana była wyłącznie w gabinetach dermatologicznych, teraz stała się podstawowym zabiegiem stosowanym w renomowanych salonach kosmetycznych. Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia przez urządzenie, które następnie uruchamia strumień kryształków korundu (wodorotlenku glinu). Uderzając w powierzchnię skóry delikatnie usuwają one górne warstwy naskórka a następnie wraz ze zrogowaciałym naskórkiem pochłaniane są i zbierane w oddzielnym pojemniku. Intensywność i głębokość peelingu oceniane są i dobierane przez kosmetyczkę na podstawie stopnia zrogowacenia naskórka. Dzięki temu kontrolowana mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Naskórek reaguje na umiarkowane usunięcie górnych warstw wzmożoną aktywnością warstwy podstawnej, gdzie następuje zintensyfikowane tworzenie się nowych, pełnowartościowych komórek, które stopniowo zastępują te uszkodzone. Mikrodermabrazja nie powoduje skutków ubocznych i nie ma tu zagrożenia, że peeling będzie zbyt głęboki lub nierównomierny.

Na co uważać przy mikrodermabrazji?

Efekt mikrodermabrazji to regeneracja i odmłodzenie skóry. Korzystny jest dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od stopnia uszkodzenia naskórka czy wieku, należy jednak pamiętać, że, by osiągnąć stałe, dobre efekty, trzeba się poddać serii od 3 do 6 zabiegów – Żaneta Kaczor z salonu kosmetycznego Studio Urody radzi skorzystać z sześciu do dziesięciu zabiegów, prowadzonych w odstępie od jednego do czterech tygodni. Zabieg nie wymaga ograniczenia aktywności, co najwyżej wrażliwa skóra może ulec zaczerwienieniu, które mija po kilku godzinach. Przeciwwskazaniami do mikrodermabrazji są choroby skóry takiej jak grzybica, łuszczyca, neurodermitis, znamiona i włókniaki. Bardzo pomocna jest natomiast przy trądziku, łojotoku, rozszerzonych porach, zaskórnikach i tym podobnych powszechnych problemach skórnych, które dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w bardzo różnym wieku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas