Artykuł sponsorowany Na czym polega pigmentacja brwi metodą cieniowana?

Na czym polega pigmentacja brwi metodą cieniowana?

Makijaż permanentny to popularny sposób poprawy wyglądu. Dzięki swoim zaletom jest coraz częściej wybierany przez kobiety. Nie wymaga codziennych poprawek i pozostaje na twarzy nawet podczas intensywnego wysiłku. Czym jest metoda cieniowania w pigmentacji brwi? 

Makijaż permanentny brwi – metoda cieniowania 

Metoda cieniowania brwi to popularny sposób wykonywania makijażu permanentnego. Jego efekt przypomina działanie delikatnej kredki. Precyzyjnie wykonany daje naturalny wygląd i nadaje cień brwiom. Intensywność makijażu zależy od indywidualnych preferencji każdej z klientek. Niezależnie od natężenia pigmentu, brwi, dzięki metodzie cieniowania nie wyglądają sztucznie, ani płasko. Profesjonalnie wykonana pigmentacja daje długotrwałe efekty. Pigmentację brwi metodą cieniową oferuje salon kosmetyczny PRETTY BAR w Kielcach. 

Przed przystąpieniem do makijażu permanentnego, wykonana została wizualizacja. Pozwala ona dokonać ewentualnych poprawek i pokazać klientce jak będzie prezentować się docelowy efekt zabiegu. Pigmentacja brwi metodą cieniowania trwa zazwyczaj około 2 godziny. Aby uzyskać najlepszy efekt, po ulewie około 5 tygodni, warto udać się na wizytę kontrolną, podczas której zostaną przeprowadzone ewentualne korekcje. Makijaż permanentny brwi utrzymuje się zazwyczaj do 2 lat i po upływie tego czasu, wymaga odświeżenia. Warto pamiętać, że trwałość makijażu zależy od wielu czynników i może różnić się od siebie, w zależności od reakcji organizmu, intensywności uzupełniania barwnika i regularnej pielęgnacji. 

Czego unikać po zabiegu pigmentacji brwi? 

Aby uzyskać długotrwałe efekty pigmentacji, po zabiegu powinnyśmy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim w pierwszych dniach, skóra zaczyna się regenerować. W tym okresie może pojawić się charakterystyczne strupki, których nie powinnyśmy dotykać, ani zdrapywać. Najbezpieczniejsze jest samodzielne i naturalne gojenie się brwi. W związku z tym, jeżeli zależy nam na szybkiej regeneracji, w pierwszych dniach po zabiegu nie powinnyśmy ingerować w proces gojenia. Warto unikać moczenia brwi oraz opalania. Niewskazane jest również wykonywanie makijażu w okolicach pigmentacji. W okresie gojenia warto zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyków pielęgnacyjnych i używać ich rozważnie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas