Materiał Partnera Farbowanie odrostów – co ile trzeba wykonywać zabieg?

Farbowanie odrostów – co ile trzeba wykonywać zabieg?

Trwała koloryzacja włosów wiąże się z koniecznością poprawiania koloru i to nie tylko u nasady włosów. To, jak bardzo widoczne są odrosty, zależy głównie od tego, jaka różnica w odcieniu występuje między farbą a naturalnym kolorem włosów. Odrosty na włosach ciemnych bardzo sprawiają, że wiele kobiet chętnie sięga po domowe sposoby na ukrycie odrostów. Należy jednak wiedzieć, że domowe metody rzadko kiedy są skuteczne i mogą prowadzić do osłabienia kosmyków.

Jak farbować odrosty?

Bardzo często kobiety nakładają farbę na odrosty, zostawiając ją na określony w instrukcji czas, po czym resztę preparatu rozprowadzają na całość długość włosów. Jest to częsty i poważny błąd, który decyduje o znacznym pogorszeniu jakości włosa. Farbowanie odrostów domowymi sposobami będzie powodować, że łuski staną się łamliwe, a pigment, który miał wniknąć we włosy, zniknie już podczas spłukiwania. Decydując się na farbowanie w domu, należy pamiętać, aby nałożyć farbę koloryzującą, a po czasie podanym na opakowaniu zwilżyć głowę i nie spłukiwać preparatu, lecz delikatnie wmasować go w całe włosy.

Farbowanie włosów siwych

W przypadku pojawienia się na głowie siwych włosów zaleca się skorzystanie z trwałej koloryzacji włosów, która nie tylko ukryje siwe kosmyki, ale też odświeży ich naturalny kolor. Dzięki koloryzacji można nadać włosom wybraną barwę, jednak konieczne w tym przypadku jest stałe odświeżanie odrostów. Taką koloryzację można wykonać w domu, jednak zaleca się skorzystanie z fachowej pomocy i udanie się do salonu fryzjerskiego. Siwe włosy najlepiej farbować na kolor zbliżony do naturalnego lub na ciemniejszy odcień. Taki zabieg wykonywany pod okiem doświadczonego fryzjera jest znacznie bezpieczniejszy dla kondycji włosów. Fryzjer z pewnością dopilnuje, aby pasma rozjaśnione zostały bez uszczerbku na ich kondycji. Kobiety, które nie chcą trwale koloryzować swoich włosów i nie mają zbyt dużo siwych kosmyków, mogą zdecydować się na stosowanie szamponu koloryzującego.

Uczulenie na farbę – jak poznać?

Uczulenie pojawiające się w wyniku kontaktu farby ze skórą pojawia się, gdy jeden ze składników farby jest alergenem. Najczęściej jest to p-fenylenodiamina. Jak jednak zauważa specjalistka ze Studia fryzjerskiego Sylwia Mądra, związek ten występuje w prawie każdym środku koloryzującym. Jego kontakt ze skórą może skutkować tym, że na skórze pojawią się czerwone plamki, zaczerwienienie czy nawet opuchlizna. Dlatego przed przystąpieniem do farbowania włosów należy wykonać próbę uczuleniową za uchem.

Opracowanie:

Sylwia Studio fryzjerskie Sylwia Mądra

Ostrzeszów , św. Mikołaja 25 lok. 1

  • tel. 603 092 832

Podziel się