Artykuł sponsorowany Czym barber różni się od męskiego fryzjera?

Czym barber różni się od męskiego fryzjera?

Barber to wysoko wyspecjalizowany fryzjer męski, który bardzo dokładnie zna techniki strzyżenia mężczyzn i potrafi je praktycznie zastosować. Strzyżenie męskie w salonach fryzjerskich zwykle odbywa się na podstawie metod znanych z fryzjerstwa damskiego i na nich bazuje. Tymczasem barber potrafi nadać fryzurze unikalnego wyglądu oraz idealnie wypielęgnować zarost w jedynie sobie znany sposób.

Fryzjer czy barber?

Podstawowe usługi fryzjerskie w salonie damsko-męskim to strzyżenie. Udając się do fryzjera, można liczyć na prostą i popularną fryzurę, zgodną z panującą modą. Fryzjer może także skrócić zarost, ale nie nada mu odpowiedniego kształtu. Z kolei profesjonalne salony barberskie oferują strzyżenie męskie na najwyższym poziomie. Fryzury wychodzące spod rąk zawodowców są idealnie dopasowane do urody klienta, a także typu włosów. Co więcej, barber potrafi także zadać o zarost każdego mężczyzny. Nie tylko skróci, ale także uformuje niesforne kosmki brody. 

Jak podkreślają barberzy z firmy Gorilla Barber Shop, czynnikiem odróżniającym barbera od fryzjera jest właśnie stuprocentowe skupienie się na usługach fryzjerskich dla mężczyzn. W profesjonalnym salonie można nie tylko nadać swojej fryzurze nowego kształtu, ale także kupić odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Barber shop a salon fryzjerski

Wnętrza salonów fryzjerskich zwykle są schludne i eleganckie, ale w gruncie rzeczy nie wyróżniają się niczym szczególnym. W tle zazwyczaj leci muzyka puszczana przez ulubioną stację radiową, poprzerywana wiadomościami i reklamami. W niektórych salonach można napić się wody lub kawy. Tymczasem, atmosfera salonu barberskiego zwraca uwagę swoją wyjątkowością już od momentu przekroczenia progu. Minimalistyczne wnętrze w neutralnych barwach czerpie inspiracje z dawnych lat. Surowy klimat salonów barberskich podkreśla spokojna i rozluźniająca muzyka emitowana z dobrej jakości sprzętu. Wizyta w salonie barberskim pozwala się odprężyć i odpocząć po ciężkim dniu.

O atmosferze salonów barberskich decyduje profesjonalna obsługa, doskonale odczytująca potrzeby wymagających klientów. Zabieg strzyżenia jest niejako rytuałem, podczas którego barber precyzyjnie dopasowuje fryzurę do osobowości i urody klienta. Salony barberskie to jedyne miejsca, w których pielęgnowany jest zarost na tak wysokim poziomie. Oprócz skracania broda jest także kształtowana i pielęgnowana. Barber podpowiada także, jakie kosmetyki najlepiej stosować i w jaki sposób dbać o włosy i zarost każdego dnia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter