Artykuł sponsorowany Jak zapleść i pielęgnować warkoczyki afrykańskie?

Jak zapleść i pielęgnować warkoczyki afrykańskie?

Cienkie warkoczyki w stylu afrykańskim to jedna z ponadczasowych stylizacji włosów, które mimo upływu lat, wciąż pozostają modne i praktyczne. Zdobią one twarz, dodając jej świeżości i młodzieńczego wyglądu, dlatego cenią je zarówno osoby młode, jak i ludzie w dojrzałym wieku, poszukujący niebanalnych pomysłów na uczesanie idealne na każdą okazję. Jak zapleść i pielęgnować warkoczyki– tego dowiesz się z naszego artykułu.

Warkocz jest jedną z najstarszych, znanych ludzkości fryzur. Pierwsze sploty zaczęli wykonywać już kilka tysięcy lat temu rdzenni mieszkańcy Afryki, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie i pielęgnację gęstych bujnych włosów. Łączą one w sobie dwie istotne funkcje: dekoracyjną oraz praktyczną – chronią włosy przed zabrudzeniami i uciążliwymi promieniami słońca. Tradycyjny warkoczyk afrykański składał się z trzech pasm włosów, przeplatanych krzyżowo, a następnie związanych lub splecionych u dołu. Ta metoda pozostała niezmienna do dziś.

Zaplatanie warkoczyków

Warkoczyki w stylu afro możesz zapleść samodzielnie lub powierzyć to zadanie doświadczonej fryzjerce ze specjalistycznego salonu, takiego jak olsztyński AfroLook, w którym na co dzień wykonywane są również afro loki, dredy czy twisty. Zrobienie splotów w domowym zaciszu może okazać się bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz długie włosy i chcesz je wzbogacić o pasma syntetyczne. Wykonuj stylizację na lekko wilgotnych włosach, dzieląc poszczególne pasma na równe części. Sploty zaczynaj od górnych partii głowy, schodząc stopniowo coraz niżej i na boki. Pamiętaj, by włosy były zwarte – nie zostawiaj poluzowanych kosmyków, które późnej wyglądają nieestetycznie. Każdy splot związuj elastyczną gumką z materiału.

Jeśli nie masz czasu lub obawiasz się, że efekt domowego zabiegu nie będzie zadowalający, warkoczyki afrykańskie wykonaj u fryzjera. W salonie Twoje włosy zostaną pieczołowicie przygotowane i lekko wysuszone, a następnie wybierzesz odcień włosów syntetycznych, na przykład ze sprężystego kanekalonu, który jest uznawany za jeden z najtrwalszych i najbardziej naturalnych materiałów do profesjonalnych splotów. Zamiast zwykłych gumek na końcówkach warkoczy fryzjer zastosuje zgrzewanie termiczne: keratynowe lub z użyciem gorącej wody. Po zakończonym, trwającym około 5 – 7 godzin procesie zaplatania na Twoje włosy specjalista nakłada też odżywki i utrwalacze.

Pielęgnacja warkoczyków

Wiele osób decyduje się na warkoczyki afrykańskie z prostej przyczyny: ta fryzura zachowuje swój kształt nawet kilka tygodni. Wystarczy myć włosy minimum raz w tygodniu, stosując zwykły szampon. Podczas płukania zwracaj uwagę na to, by nie używać gorącej wody i każdorazowo starannie zmywać pianę ze skóry głowy. Staraj się jak najmniej dotykać pasm włosów, by nie dopuścić do poluzowania ich struktury. Po umyciu warkoczyki afrykańskie nie wymagają nanoszenia odżywek ani rozczesywania – możesz je wiązać w finezyjne koki lub kuce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas