Materiał Partnera Elektrostymulacja jako pomysł na odchudzanie

Elektrostymulacja jako pomysł na odchudzanie

Smukła, jędrna i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób. Niestety – czasami nawet najbardziej zbilansowana dieta i regularne uprawianie sportu nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z pomocą przychodzą wówczas nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, wśród których ostatnimi czasy króluje elektrostymulacja. Do niedawna wykorzystywana wyłącznie jako element rehabilitacji, dziś natomiast – także jako sposób modelowania ciała.

Czym jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg, który wykorzystywany jest w działaniach leczniczych z zakresu elektroterapii oraz w medycynie estetycznej. Polega na wywołaniu skurczu poszczególnych mięśni przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości. Jest on dostarczany przez specjalne elektrody, które umieszczane są na ciele. Mięśnie, które odbierają bodźce, rozpoczynają swoją pracę, przez co pobudzane jest działanie konkretnych partii ciała – bez obciążania stawów i ścięgien.

Skurcz, który wywołany jest wskutek elektrostymulacji, przypomina ten, który występuje podczas wysiłku fizycznego. Innowacyjny system umożliwia wybór różnych programów, które w maksymalnym stopniu odpowiadać będą indywidualnym predyspozycjom oraz oczekiwaniom pacjenta.

Jakie są efekty elektrostymulacji?

Pobudzone wskutek elektrostymulacji mięśnie efektywnie zużywają energię zgromadzoną w tkance tłuszczowej, czego efektem jest spadek wagi oraz wyszczuplenie sylwetki. Nie jest to jednak jedyna zaleta zabiegu! Jak mówi nam ekspertka z gabinetu Studio Laser w Warszawie:

Elektrostymulacja to świetny zabieg dla wszystkich osób, które borykają się z bólami kręgosłupa. Polecany jest także sportowcom, bowiem skutecznie wzmacnia mięśnie.

Wśród efektów zabiegu wyróżnić można również ujędrnienie zwiotczałych mięśni, poprawienie ogólnego wyglądu skóry, a także przyspieszenie metabolizmu. Elektrostymulacja jest także jednym ze sposobów na zwalczanie uciążliwego cellulitu - nawet na najbardziej problematycznych partiach ciała.

Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, do jego przeprowadzenia należy wybrać profesjonalny gabinet medycyny estetycznej. Elektrostymulację w Warszawie znajdziesz w ofercie salonu Studio Laser, gdzie wykorzystywany jest wyłącznie wysokojakościowy, oryginalny sprzęt.

Warto pamiętać o tym, że istnieją przeciwwskazania do poddania się elektrostymulacji. Są to przede wszystkim choroby serca, epilepsja, nowotwory czy stany zapalne skóry. Przed zdecydowaniem się na zabieg konieczne jest więc odbycie rozmowy ze specjalistą, który określi, czy jego przeprowadzenie będzie w pełni bezpieczne oraz skuteczne.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas