Materiał Partnera Zielona szkoła – dlaczego warto zapisać swoje dziecko na taki wyjazd?

Zielona szkoła – dlaczego warto zapisać swoje dziecko na taki wyjazd?

Wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego rusza sezon na zielone szkoły. Są to kilku – lub nawet kilkunastodniowe wyjazdy organizowane dla uczniów klas podstawowych i dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wielu rodziców obawia się tak długiej rozłąki z dzieckiem i -z tego też powodu- nie decyduje się na udział malucha w całym przedsięwzięciu. Czy faktycznie jest się czego bać? Dlaczego warto zapisać dziecko na wycieczkę tego rodzaju?

Zielona szkoła – zdobywanie wiedzy w terenie

Zielone szkoły organizowane mogą być organizowane podczas całego roku szkolnego, jednak najczęściej odbywają się w formie wyjazdów integracyjnych lub przed rozpoczęciem wakacji. Jest to dobry czas ze względu na optymalne warunki pogodowe a także większą dostępność licznych atrakcji. Wyjazdy tego typu mają na celu nie tylko zacieśnianie relacji pomiędzy uczniami, ale także zwiedzanie zabytków, poznawanie historii, udział w ciekawych eksperymentach i zdobywanie nowych doświadczeń. Jak przekonuje specjalista z firmy Polarek.pl, która od lat zajmuje się organizacją cieszących się ogromną popularnością zielonych szkół – taki wyjazd to dla dzieci ogromna okazja do zastosowania zdobytej w szkole wiedzy w praktyce. W końcu lekcja historii jest o wiele bardziej interesująca, kiedy odbywa się w muzeum, a zajęcia z biologii mają większy sens w naturalnym środowisku. Zielone szkoły mogą być organizowane na terenie całego kraju- wiele zależy od preferencji nauczycieli i samych uczniów. Oprócz zajęć edukacyjnych, dzieci mogą liczyć na rozmaite rozrywki takie jak np. warsztaty taneczne, muzyczne, gry i zabawy terenowe czy ognisko w lesie. To wspaniała przygoda, którą Twój maluch zapamięta na długo!

Gwarancja bezpieczeństwa

Zielona szkoła nie różni się wiele od zwykłej, szkolnej wycieczki. W jednym i drugim przypadku nad bezpieczeństwem dzieci przez cały czas czuwają nauczyciele. Uczniowie mogą zgłosić się do nich z każdym problemem, a w razie konieczności – o jakichkolwiek większych trudnościach- informowani są rodzice. Dzieci mają dokładnie zaplanowany harmonogram zajęć, nie ma więc czasu na nudę czy realizację nieakceptowanych przez pedagogów pomysłów. Przed wyjazdem rodzice są szczegółowo informowani o miejscu pobytu uczniów, planowanych aktywnościach i przewidywanym zakończeniu wycieczki. Mają wpływ na to, gdzie dzieci będą spać oraz jakie posiłki będą im serwowane.  Wszystko dzieje się z wcześniejszą aprobatą rodziców, dlatego też nie ma powodów, by obawiać się o bezpieczeństwo malucha.

Udział w zielonej szkole to mnóstwo pięknych wspomnień i niezapomniane chwile w towarzystwie rówieśników. To także doskonała okazja do zdobycia określonej wiedzy w naturalny i przystępny sposób.

Opracowanie:

Polarek.pl Klub Aktywnej Zabawy Arkadiusz Pol

Wieliszew , Kościelna 59B lok. 28

Podziel się