Materiał Partnera Bezpieczny wyjazd, czyli kilka słów o ubezpieczeniach turystycznych

Bezpieczny wyjazd, czyli kilka słów o ubezpieczeniach turystycznych

Polepszająca się sytuacja gospodarcza, otwarte granice, duża dostępność różnych środków transportu – wszystko to bez wątpienia napędza turystykę i sprawia, że chętnie podróżujemy zarówno po Polsce, jak i za granicą. Planując wymarzone wakacje, poszukujemy atrakcyjnych ofert i szczegółowo planujemy pobyt, ale zapominamy przy tym o najważniejszym, czyli o zdrowiu i bezpieczeństwie. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń turystycznych?

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczeń turystycznych?

Chociaż dobrze zdajemy sobie sprawę z codziennych zagrożeń i wypadków losowych, to jednak często zapominamy o tym w trakcie wakacji. Wymarzony urlop to bowiem czas, który chcemy spędzić radośnie, odkładając na bok troski i problemy. Nie oznacza to jednak, że na wczasach jesteśmy "nietykalni". Co więcej, pobyt za granicą może nawet sprzyjać różnym nieprzewidzianym zdarzeniom mającym przykre konsekwencje. Aktywny wypoczynek i uprawianie sportów to okoliczności, w których nietrudno o różnego rodzaju urazy i kontuzje wymagające natychmiastowej pomocy medycznej, nieraz nawet pobytu w szpitalu. Zresztą poważna choroba może spotkać nas wszędzie, także za granicą, a trzeba się liczyć z bardzo wysokimi kosztami leczenia w takiej sytuacji. Uszczerbek na zdrowiu to nie jedyne zagrożenie, z jakim musimy się liczyć podczas podróży. Nieraz słyszy się o kradzieżach, na co szczególnie narażeni są właśnie turyści w popularnych miejscowościach, gdzie nie brakuje kieszonkowców. Nasz bagaż może zresztą zostać nie tylko skradziony, ale też uszkodzony bądź zgubiony, do tego zdarzają się również pomyłki na lotniskach. Wszystkie te problemy nie będą nam spędzały snu z powiek na wakacjach, jeśli zadbamy o odpowiednie ubezpieczenia turystyczne.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Polisa ubezpieczeniowa powinna być dobrana do naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Z pewnością warto ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków, co zapewni nam polisa NNW. Dobrym pomysłem jest również ubezpieczenie bagażu podróżnego, a także artykułów sportowych, jeśli zabieramy ze sobą np. drogi sprzęt narciarski, snowboardowy czy do nurkowania. Ciekawą opcją jest też wykupienie polisy OC w życiu prywatnym, dzięki której będzie można pokryć ewentualne szkody wyrządzone osobom trzecim, takie jak zniszczenie czyjegoś mienia np. na skutek nieszczęśliwego wypadku. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia warto skonsultować z agencją ubezpieczeniową. Firmy, takie jak Big Baltona, oferują kompleksową pomoc w wyborze polis indywidualnych, rodzinnych oraz grupowych, dobierając atrakcyjne stawki i udzielając wszelkich niezbędnych informacji.

Podziel się