Materiał Partnera Perła Śląska – Poznaj Ustroń

Perła Śląska – Poznaj Ustroń

Na pierwszy rzut oka, osobom postronnym województwo śląskie kojarzy się z hutami, kopalniami i dymiącymi kominami zdobiącymi tu i tam zatłoczone miasta. W rzeczywistości tereny te są niezwykle różnorodne. Można znaleźć tam także miejsca, które zachwycą każdego turystę. Jedną z takich niewątpliwych pereł jest Ustroń.

Właściwie wystarczy jedna informacja o Ustroniu, by zachęcić sporą część z Was do odwiedzenia tego malowniczego kurortu. Tym słowem jest „uzdrowisko”. Jeśli chcecie podreperować swoje zdrowie, nabrać sił witalnych i napędu do działania – nic nie zrobi Wam lepiej od spacerów szlakami Beskidu Żywieckiego (bo właśnie tam położone jest to 16-tysięczne miasteczko).

Ustroń to zdrowie

Dzisiejszy Ustroń to uzdrowisko o międzynarodowej sławie. Liczne sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej wyrafinowanych usług. Zresztą ową „międzynarodowość” miasto to zawdzięcza bliskości dwóch sąsiadujących z Polską krajów: Czech i Słowacji. Generalnie to właśnie wspomniana bliskość jest jednym z atutów Ustronia. Dzięki znakomicie rozwiniętej sieci drogowej, dojazd do tego miasta jest nie tylko szybki, lecz przede wszystkim komfortowy. Nic dziwnego, że cały Beskid Żywiecki jest kierunkiem niezwykle chętnie wybieranym nie tylko przez mieszkańców Górnego Śląska na miejsce weekendowych wyjazdów.

Ustroń to sport

Kibiców sportów zimowych z pewnością ucieszy bliskość Wisły – miasta Adama Małysza. Fani sportów wszelakich z pewnością spędzą w Ustroniu i okolicach wiele miłych chwil. Zawody rowerowe, biegi i marszobiegi po okolicznych górach to aktywność, którą zawsze warto polecić. Do tego kolejka na słynną Czantorię, tor saneczkowy, z którego można korzystać latem i całe kilometry szlaków czekających na miłośników nordic walking. A zimą? Trasy narciarskie, snowboardowe, biegowe, a nawet przygotowane specjalnie dla uprawiających coraz modniejszy ostatnio ski alpinizm.

Jeśli chcesz zorganizować imprezę integracyjną, szkolenie dla pracowników albo po prostu wyjechać na urlop do tej perły województwa śląskiego, koniecznie odwiedź Zajazd na Kępie w Ustroniu (http://www.zajazdnakepie.pl). 

Podziel się