Artykuł sponsorowany W jakie akcesoria do hamaka turystycznego warto się zaopatrzyć?

W jakie akcesoria do hamaka turystycznego warto się zaopatrzyć?

Akcesoria do hamaka turystycznego to przydatne przedmioty, które nie zajmują sporo miejsca w plecaku, ale znacznie podnoszą komfort użytkowania hamaka. Odpoczynek po całym dniu trekkingu lub relaks w leśnej głuszy na hamaku mogą być naprawdę przyjemne, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Podpowiadamy, co warto spakować do podręcznego bagażu wraz z hamakiem.

Niezbędne akcesoria do hamaka

Hamak przydaje się o każdej porze roku, jest wygodny i pozwala na komfortowy odpoczynek w każdych, nawet ekstremalnie trudnych warunkach. Aby jednak było to możliwe, wraz z hamakiem do plecaka należy spakować linki, które umożliwią przymocowanie hamaka do drzew na odpowiedniej wysokości. System zawieszania do hamaka pozwoli przytwierdzić go do nawet śliskich drzew i zapewni stabilne zaczep, co przełoży się na spokojny odpoczynek.

Najlepiej zaopatrzyć się w ultralekki hamak, który nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia podczas intensywnego wysiłku fizycznego na przykład w górach. Szyciem hamaków zajmuje się firma Wildman, która swoje produkty sprzedaje w sklepie internetowym. Najlżejsze hamaki powstające w pracowni ważą zaledwie 300g, zatem są idealne również na wielodniowy trekking. Wraz z hamakiem kupić mnożna dedykowane akcesoria, kompatybilne ze sprzedawanymi modelami hamaków.

Wybierając się na biwak latem, nie można zapomnieć o moskitierze do hamaka, która nie tylko ochroni przed dokuczającymi insektami, ale zapewni także dobrą wentylację powietrza. Zima lub jesienią koniecznie trzeba wziąć ze sobą ocieplacz do hamaka, który ochroni przed zimnem i wiatrem. Kupując ocieplacz, warto zwrócić uwagę, do jakiego zakresu temperatur jest odpowiedni, zwłaszcza wybierając się na survivalową wyprawę zimą. Ocieplacza zasuwane są na zamek i mocowane do systemu nośnego hamaka.

Ciekawe gadżety do hamaka

Do każdego biwaku czy też survivalu warto dobrze się przygotować. Wypoczynek na łonie natury zwykle wiąże się z niepodziewanymi zdarzeniami, przed którymi można się jednak zabezpieczyć, wybierając odpowiedni ekwipunek survivalowy. Z ciekawych gadżetów do hamaka warto wspomnieć o materacu dmuchanym, który zapewni dobry komfort termiczny oraz usztywnia spód hamaka. Materac można nadmuchać stopą poprzez wbudowaną pompkę.

Przydatne akcesoria podczas wyprawy z hamakiem w plecaku to także przenośne tarpy wodoodporne, z których użyciem można zbudować duży namiot i spokojnie odpoczywać w hamaku nawet podczas intensywnej ulewy. Tarpy powstają z wytrzymałych tkanin poliestrowych, a szwy podkleja się wodoodporną taśmą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas