Artykuł sponsorowany Jak można spędzić czas w Gralewie?

Jak można spędzić czas w Gralewie?

Wiejski wypoczynek w ramach idei agroturystyki to dzisiaj prawdziwa gratka głównie dla rodzin z dziećmi, czy też dla samotnych podróżników poszukujących kontaktu z przyrodą i wyciszenia. Często wyjazd z dużych miast na wieś organizują również emeryci, czy zapracowane osoby, dla których ważny jest odpoczynek z dala od wielkomiejskiego życia. Jeśli potrzebujesz zatem relaksu, idealnym miejscem na weekendowy, czy wakacyjny wyjazd jest miejscowość Gralewo, będące też dobrą bazą noclegową, przy chęci zwiedzania całego województwa lubuskiego i stolic: Gorzowa Wielkopolskiego oraz Zielonej Góry.

Odpoczynek z naturą…

Miejscowość Gralewo to przede wszystkim miejsce, które przyciąga turystów walorami natury. Mowa o pięknych lasach, o leżących kilkanaście kilometrów od wsi rzekach Warta i Santok, czy też o Jeziorze Racze, które przede wszystkim jest oazą dla ornitologów, badaczy środowiskowych, a także wędkarzy. To właśnie tam zarówno późną jesienią, wczesną wiosną, jak i tez latem, wielu rybaków/wędkarzy chowa się w trzcinowych brzegach, co pozwala na połów płotek, okoni, wzdręg, karasi, leszczy, a także karpi. Wszystko to w malowniczej Puszczy Gorzowskiej, która pozwala na piesze, czy też rowerowe wycieczki, a także na zbieranie grzybów i wypoczynek na bajkowych, zielonych polanach

Osiemnastowieczna architektura

W miejscowości Gralewo i w okolicach, można znaleźć wiele ciekawych obiektów – nie tylko sakralnych – które pochodzą z wieku XVIII i XIX, a także będące pozostałościami osadnictwa niemieckiego. Pięknym przykładem i prawdziwą perełką osiemnastowiecznej architektury, jest zaś Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, który otoczony jest niezwykłym starodrzewiem. Sama świątynia zbudowana jest na planie prostokąta zamkniętego wielobocznie w części prezbiterialnej. Wyróżniającym się elementem jest jednak strzelista wieżyczka, a także wnętrze, wyposażone w ołtarz z XVI wieku. Wiele elementów kościoła wykonanych jest w stylu barokowym i w tym charakterystycznym dla obrządku protestanckiego. To powoduje, że obiekt ten jest jednym z najciekawszych architektonicznie kościołów rzymskokatolickich w całym regionie.

Odpoczynek w ramach agroturystyki

Gralewo to miejscowość skrywająca ciekawe elementy dawnej architektury, a także obszary nienaruszone ludzką ręką – kilkadziesiąt kilometrów od wsi, znajduje się Berlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy. To właśnie tam można zażyć świeżego powietrza, urządzić sobie klimatyczne wieczorne ognisko, czy też zapoznać się z wiejskim życiem, regionalnymi potrawami, czy rzemiosłem ludowego folkloru. W tym pomaga swoim gościom Maria Bożek, która prowadzi Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Bocianem”. Jej atutem jest szeroka wiedza w zakresie projektowania architektury krajobrazu, co pozwala zainspirować odwiedzających, np. do stworzenia własnego wiejskiego ogrodu na osiedlu domów jednorodzinnych w mieście!

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas