Materiał Partnera
Cechy dobrej firmy transportowej

Cechy dobrej firmy transportowej

Żyjemy w czasach, w których nikogo nie dziwi, że towar z firm produkcyjnych trafia nawet na koniec drugiego świata. Dla pracownika profesjonalnej firmy transportowej przejazd do innego europejskiego kraju to żadna daleka przeprawa. W końcu są i tacy kierowcy, którzy w swoich służbowych samochodach spędzają dużo więcej czasu. Czym powinna się charakteryzować dobra firma transportowa? Na co zwrócić uwagę, wybierając dla siebie dostawcę?

Po pierwsze spedycja i logistyka

Spedycja to działalność, która polega na organizowaniu przewozu towaru. Dotyczy to transportu drogowego, lotniczego i morskiego. Spedycją handlową zajmuje się firma, która chce rozdystrybuować swój towar - największe firmy dysponują swoimi własnymi środkami transportu, którymi towar dostarczany jest do odbiorców. Spedycja czynnościowa to spedycja powstająca do powstania funkcji przewoźnika. Załóżmy, że producent mebli chce przewieźć pakiet swojego towaru do Hiszpanii. Jeżeli dysponuje własnym samochodem, podejmie się spedycji handlowej i czynnościowej. Jeżeli natomiast korzysta z usługi firmy transportowej, to przedstawiciel tejże firmy zajmuje się spedycją czynnościową. Profesjonalne firmy transportowe powinny mieć zatem spedycję w swojej ofercie, by klient mógł skorzystać z kompletnego pakietu usług. Drugą kwestią, równie istotną, która charakteryzuje dobrą firmę transportową, jest logistyka. Nawet największa flota będzie mało wydajna, jeśli planowanie dostaw nie będzie odbywało się profesjonalnie. Doświadczone firmy transportowe zapewniają nam w ten sposób płynność ruchu oraz optymalizację kosztów. Do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie jak firma TUR-TRANS-GAPSA z Turku.

Magazynowanie i bezpieczeństwo

Nie wszystkie przewożone towary mogą być magazynowane tak, jak podane dla przykładu meble. Większość produktów spożywczych i część produktów przemysłowych wymaga certyfikatów, które uprawniają firmę do ich składowania. Korzystając z usług firmy transportowej, należy upewnić się, że nasz towar będzie w niej całkowicie bezpieczny. Nie wszystkie firmy, zwłaszcza małe, mają w swojej ofercie usługę magazynowania, co jest dużym minusem. Magazyn to duże udogodnienie, o ile jest dozorowany przez całą dobę. Trzeba zaznaczyć, że kwestia magazynowania również wiąże się z dobrze zorganizowaną logistyką – przechowywanie towarów musi być w pełni zintegrowane z usługami transportowymi. Wybierając dobrą firmę transportową, należy więc zwrócić uwagę na to, czy oferta jest w pełni kompletna.

Podziel się