Materiał Partnera Jak należy transportować maszyny rolnicze?

Jak należy transportować maszyny rolnicze?

Każdy rolnik w obecnych czasach wyposażony powinien być w różnego rodzaju maszyny rolnicze takie jak traktory, kombajny czy też rozrzutniki obornika. Niestety są to najczęściej wielkogabarytowe maszyny, które wymagają również specjalnego rodzaju transportu. Popatrzmy zatem dokładniej na ten temat i sprawdźmy, w jaki sposób transportować maszyny rolnicze.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje maszyn rolniczych?

Powszechnie wiadomo, że obecnie osoby pracujące na polach mają do dyspozycji wiele różnego rodzaju sprzętów znacznie ułatwiających tego typu pracę. Wśród najpopularniejszych maszyn rolniczych możemy wyróżnić na przykład takie jak:

  • Ciągnik (popularnie nazywany traktorem)
  • Kombajn
  • Siewnik
  • Rozrzutnik obornika
  • Opryskiwacz
  • Glebogryzarka
  • kosiarko-rozdrabniarka.

Jak należy transportować maszyny rolnicze?

Ze względu na to, że maszyny rolnicze najczęściej należą do takich, które posiadają dość spore gabaryty, to należy je transportować w odpowiednich warunkach. W związku z tym do transportu tego typu maszyn używa się zazwyczaj samochodów ze specjalnie dostosowanymi rozmiarowo naczepami, które dodatkowo wyposażone będą w sprzęt zapewniający solidne i przede wszystkim stabilne zamocowanie przewożonej maszyny na naczepie tak, by nie stwarzała ona żadnego zagrożenia innym osobom poruszającym się po tej samej drodze, a także by po prostu nie uszkodzić go w trakcie transportu.

O czym należy pamiętać podczas transportu maszyny rolniczej?

Poza samym zabezpieczeniem maszyny rolniczej na naczepie musimy uwzględnić również wiele innych czynników, dzięki którym transport pójdzie w sposób sprawny i unikniemy niepotrzebnych przestojów czy też innych zdarzeń podczas przejazdu. Przede wszystkim podczas transportu maszyn rolniczych musimy dokładnie określić trasę przejazdu a przystosowana musi ona zostać do rozmiarów transportowanej maszyny oraz jej wagi całkowitej, ponieważ nie rozplanowując tejże trasy, możemy trafić na przykład na trasy, gdzie istnieją ograniczenia dla transportu samochodów wielkogabarytowych bądź też wiadukty czy mosty, które z kolei mogą okazać się zbyt niskie lub zbyt wąskie, by umożliwić nam przejazd.

Komu możemy powierzyć transport maszyn rolniczych?

Obecnie istnieje wiele firm transportowych mających w swojej ofercie przewóz maszyn rolniczych zarówno z polski jak i z zagranicy, a aby je znaleźć, warto oczywiście przejrzeć Internet. Możemy tam między innymi trafić na sprawdzoną firmę transportową Oli-Trans, której właścicielem jest Paweł Klecor, a w ofercie tej firmy poza samym transportem maszyn rolniczych znaleźć możemy również ofertę przeprowadzkową, transport aut, motocykli i quadów a także przewóz innych rzeczy do 3,5 tony.

Opracowanie:

Paweł Klecor Oli-Trans

Grodków , Grenadierów 9 lok. 3

Podziel się