Materiał Partnera Wyjazd busem do Niemiec jako propozycja dla pracowników sezonowych

Wyjazd busem do Niemiec jako propozycja dla pracowników sezonowych

Międzynarodowe przejazdy busem stały się bardzo popularne ze względu na niskie ceny, dostosowywanie się pod klienta i krótki czas transportu. Najpopularniejszym kierunkiem są Niemcy, do których Polacy podróżują z różnych powodów. Najczęściej są to wyjazdy związane z pracą. O tym, dlaczego Polacy chętnie wyjeżdżają co sezon za granicę busem, przeczytacie w tym artykule.

 

Dojazd do mniej popularnych miejsc

 

Polacy chętnie decydują się na pracę w Niemczech, ponieważ zarobki nawet na niskich stanowiskach są kilka razy wyższe niż w Polsce. Ze względu na kwestie formalne, rodzinne i mieszkaniowe, najwięcej osób decyduje się jedynie na pracę sezonową. Znajdziemy wiele ogłoszeń, które głównie dotyczą zbiorów owoców i warzyw czy prac ogólnobudowlanych. Duże gospodarstwa, farmy i firmy często znajdują się z dala od głównych miejscowości. Dlatego przelot samolotem lub podróż autobusem stwarza dodatkowe problemy z dostaniem się na miejsce. 

W przypadku busa ilość jadących osób jest ograniczona, dlatego możemy wskazać adres, z którego kierowca nas zabierze i powiedzieć, gdzie chcemy wysiąść - mówi kierowca z firmy Inter-Bus.

 

Wygoda przewozu „door to door”

 

Jadąc na kilka miesięcy do Niemiec, z pewnością weźmiemy ze sobą wiele ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Chodzenie z bagażem po dworcach i przystankach czy łapanie taksówek z ciężką walizką u boku bywa bardzo niekomfortowe. Dlatego oferta „door to door” jest szczególnie pożądana przez tych, którzy wiozą ze sobą sporo rzeczy i chcą jak najmniej się przesiadać. Sama jazda jest szybka i wygodna. Bus posiada do 8 miejsc pasażerskich, co zmniejsza możliwość wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji wśród pasażerów. Do tego jest zwrotny, więc jedzie niemal na równi z samochodami osobowymi. W razie zakorkowanej drogi może zmienić trasę i skorzystać z objazdów, na których autobus może sobie nie poradzić.

 

Możliwość wynajmu busa

 

Do pracy często wyjeżdżamy wraz z rodziną lub znajomymi. Możemy także jechać np. na budowę jako ekipa budowlana. W takiej sytuacji, zamiast wykupować pojedyncze miejsca i dostosowywać się do innych pasażerów możemy skorzystać z opcji wynajmu busa. Doświadczony kierowca zabierze nas z odpowiedniego punktu i dostarczy w wybrane miejsce, a my nie musimy się martwić przesiadkami, językiem, przekładaniem bagażu itp. Cenowo nie wychodzi to dużo drożej, a komfort jest nieporównywalnie wyższy. Także po sezonie można wrócić do kraju standardowym połączeniem lub po prostu znowu wynająć busa.

 

Podziel się