Materiał Partnera Na co zwracać uwagę wynajmując autokar?

Na co zwracać uwagę wynajmując autokar?

Wynajem autokarów to usługa, z której korzystamy przy wielu okazjach. Szkolne wycieczki, firmowe szkolenia i imprezy integracyjne, wesela i inne przyjęcia okolicznościowe, a także pielgrzymki – wszystkie te sytuacje wymagają środka transportu przystosowanego do przewozu większej ilości osób. Co warto wiedzieć, kiedy decydujemy się na wypożyczenie autokaru?

Bezpieczeństwo

Oczywistą sprawą przy wyborze autokaru jest oszacowanie ilości osób, które będzie miał przewieźć. Dzięki temu można dobrać najbardziej optymalną wielkość pojazdu. Jednak to bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejszą kwestią dla organizatorów wyjazdów. Wyjaśnia to reprezentant firmy Raf-Bus zajmującej się przewozem osób: Bez względu na to, czy organizujemy wycieczkę z biura podróży, wyjazd dla uczniów czy pracowników, nadrzędną sprawą, o którą musimy zadbać, jest bezpieczeństwo przewożonych osób. Dlatego też wynajmowany autokar powinien być przede wszystkim bezpieczny, w pełni sprawny i obsługiwany przez kompetentną osobę. W tym celu warto szczegółowo skontrolować wypożyczany pojazd i przyjrzeć się w szczególności takim sprawom, jak jego wyposażenie w niezbędną w razie wypadku apteczkę, ale też trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę. Ponadto zapoznajmy się z dokumentami dopuszczającymi autobus do jazdy – czy są one aktualne oraz czy kierowca posiada stosowne uprawnienia. Oczywistą sprawą jest tez upewnienie się co do trzeźwości prowadzącego autokar. Dla pewności nie zaszkodzi też zapoznać się z faktycznym stanem pojazdu, w tym obecnością pasów bezpieczeństwa, stanem opon, pracą silnika czy ewentualnym wyciekiem paliwa, oleju czy innych płynów eksploatacyjnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości można poprosić policję o dokładniejszą kontrolę pojazdu. Dzięki temu wynajem autokaru na pewno będzie bezpieczny.

Komfortowe wyposażenie

Dla pasażerów niebagatelną sprawą jest komfort podróży. Im dłuższa i bardziej wymagająca trasa, tym autokar powinien być lepiej wyposażony. Każdy taki pojazd powinien zapewniać podróżującym komfortowe fotele, a także klimatyzację, która sprawdzi się w upalne, jak i chłodniejsze dni. Mile widziane jest również indywidualne oświetlenie i nawiewy, które każdy z pasażerów może dostosować do własnych preferencji. Na dłuższych trasach niezbędna będzie toaleta. Przyda się również sprzęt audio-wizualny, np. możliwość wyświetlania filmów na wspólnym ekranie lub na ekranach indywidualnych. W bardziej wymagającej podróży sprawdzi się też barek kawowy, a także lodówki pozwalające na przechowywanie żywności. Wygodną podróż zapewnią podnóżki i podłokietniki, a w najbardziej luksusowych modelach autokarów znajdziemy też stoliki. Zawsze warto zwrócić uwagę na przestrzeń przeznaczoną dla podróżnych. Przestronny, komfortowy autokar z licznymi udogodnieniami będzie wygodnym środkiem transportu na każdą okazję.

Podziel się