Materiał Partnera W jaki sposób funkcjonują skupy palet?

W jaki sposób funkcjonują skupy palet?

Skupy palet to miejsca, w których można nie tylko sprzedać niepotrzebne palety, ale także kupić takie, które będą w dobrym stanie, a jednocześnie o wiele tańsze niż nowe. Korzystają z nich osoby, które mają do oddania od kilku do nawet kilkuset sztuk. Dzięki temu można uzyskać odrobinę dodatkowej gotówki i zadbać o właściwą utylizację zbędnego materiału. Czym zajmują się skupy palet i z jakimi klientami są gotowi nawiązać współpracę?

Kupno i sprzedaż

Podstawową działalnością skupów palet jest oczywiście ich kupno i sprzedaż. Cennik jest zróżnicowany i waha się od kilku do nawet ponad dwudziestu złotych za sztukę. Wszystko zależy od stanu palet oraz ich rodzaju. W Polsce korzysta się z wielu typów palet, dlatego po przywiezieniu ich do skupu, są one poddawane indywidualnej ocenie. Przedstawiciel skupu wycenia je na podstawie materiału, z którego zostały wykonane, stopnia wyeksploatowania oraz wymiarów. Trzeba pamiętać, że poprzez tak subiektywną ocenę można zostać łatwo oszukanym. Wobec tego lepiej korzystać z usług uczciwych miejsc. Przykładem dobrego skupu palet jest firma "EURO-MAR Mariusz Hinz, skup i sprzedaż palet", której siedziba znajduje się w Wejherowie na terenie województwa pomorskiego.

Nie tylko dla firm!

Skupy palet są gotowe współpracować nie tylko z przedsiębiorstwami, które dostarczają lub kupują dużą ilość palet. Wiele tego typu miejsc swoją ofertę kieruje również do klientów indywidualnych, zainteresowanych kupnem lub sprzedażą pojedynczych sztuk. Ostatnimi czasy popularne stało się na przykład wykonywanie mebli z palet. Nie ma sensu kupować nowych europalet, gdyż do wytworzenia mebli wystarczą zwykłe palety w dobrym stanie. Na skupach można znaleźć palety w różnym stanie – od zniszczonych po idealne.

Renowacja palet

Niektóre skupy palet oprócz kupna i sprzedaży, zajmują się również renowacją uszkodzonych. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także ekologicznym. Bardzo często palety są sprzedawane na skupie z powodu niewielkiego uszkodzenia, które jednak eliminuje je z wykorzystania w transporcie. Po pozbyciu się usterki np. wymienieniu jednej deski lub zeszlifowaniu jej paleta może z powodzeniem służyć kolejne kilka lat. Produkcja palet obciąża środowisko naturalne i może przyczyniać się do zwiększenia skali masowej wycinki drzew. Im więcej palet zostanie odnowionych i z powrotem oddanych do użytku, tym mniej drewna będzie wykorzystywane w produkcji nowych sztuk. W ten z pozoru błahy sposób można przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego i zapobiegać jego nadmiernej eksploatacji.

Podziel się