Artykuł sponsorowany Transport kruszyw budowlanych – co musisz o nim wiedzieć?

Transport kruszyw budowlanych – co musisz o nim wiedzieć?

Kruszywa budowlane to materiały sypkie, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Głównie kojarzy je się jako składnik betonów czy zapraw. Ich transport jest jednak dość trudnym zadaniem. Zdecydowanie wymaga zastosowania specjalnych pojazdów – tylko wtedy bowiem mamy pewność, że nie dojdzie do rozsypania kruszywa na drodze i do ogromnych strat czy nawet wypadku drogowego. Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdź!

Co mówią przepisy na temat transportu kruszyw?

Materiały sypkie mają zwykle ziarna o bardzo małej wielkości – mogą mieć zaledwie 0,06 mm! Z tego względu transport kruszyw często bywa prawdziwym wyzwaniem. Najlepiej to zadanie powierzyć firmie, która dysponuje sprawdzonym i bezawaryjnym sprzętem, zezwoleniami oraz doświadczoną kadrą. Natomiast w celu uzyskania informacji odnośnie tego, jak powinien wyglądać transport kruszyw, warto zajrzeć do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym.

Kruszywa budowlane mogą być przewożone drogą wodną, powietrzną i lądową. Nie ulega jednak wątpliwości, że zwykle transport tych materiałów odbywa się przy użyciu samochodów. W tym akcie prawnym możemy znaleźć informację mówiącą o tym, że kruszywa muszą być przewożone w szczelnej skrzyni ładunkowej, dodatkowo zabezpieczonej zasłonami od góry. Nie wolno także skrzyni przeładowywać.

Istotną informacją w ustawie jest również to, że samochody służące do transportu kruszyw muszą być w dobrym stanie technicznym, zaś kierownicy muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego. To ważne, ponieważ pamiętajmy, że np. nagłe, gwałtowne hamowanie znacząco zwiększa ryzyko wypadku!

Komu zlecić transport kruszyw budowlanych?

Najlepiej wybrać zaufaną firmę taką jak np. Krzysztof Wasielewski Transport Handel Usługi. Zapewnia ona zarówno transport, jak i sprzedaż kruszyw budowlanych. Dokonując wyboru, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy firma dysponuje niezawodnym taborem samochodowym, doświadczonymi kierowcami oraz zapewnia doradztwo. W ten sposób na pewno uda się nam dokonać najlepszego wyboru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas