Materiał Partnera Wybór firmy do przeprowadzki - na co zwrócić uwagę?

Wybór firmy do przeprowadzki - na co zwrócić uwagę?

Przeprowadzka to normalna rzecz, ale żeby odbyła się szybko i bezproblemowo musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zajmował się kwestiami, jakie są związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Kiedy do przetransportowania mamy wiele rzeczy, powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy do przeprowadzki, która ułatwi nam przejście przez ten skomplikowany proces. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki? Sprawdziliśmy.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki?

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest ubezpieczenie. To bardzo ważne, by przed wyborem firmy do przeprowadzki zapytać o możliwość ubezpieczenia. Każda dobra i profesjonalna firma powinna posiadać ubezpieczone pojazdy, które są wykorzystywane podczas transportu. Nie zapominajmy także o OC przewoźnika drogowego.

Następną bardzo ważną kwestią jest umowa, a konkretniej jej podpisanie. Wiele firm od tego się wymiguję, lecz to znak, że nie warto nawiązywać z nią współpracy. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń nie będziemy mogli złożyć reklamacji, czy zgłosić szkody. Dobra i profesjonalna firma transportowa zawsze zgodzi się na podpisanie umowy.

Jak znaleźć doświadczoną firmę do przeprowadzki?

Możemy to zrobić na wiele sposobów. Wiele osób rozpoczyna poszukiwania od przejrzenia oferty znajdujących się na różnych portalach. Pamiętaj, że nie warto ograniczać się do jednej strony. Zapytaliśmy eksperta, w jaki sposobów - jego zdaniem - znaleźć doświadczoną firmę do przeprowadzki. Z pewnością bardzo dobrym krokiem będzie sprawdzenie recenzji w Internecie o danej firmie. Najczęściej są one wystawiane przez byłych klientów, więc możesz być pewny, że jeśli ktoś był niezadowolony z wykonanej usługi, napisze o tym. Działa to jednak w obie strony i jeśli współpraca przebiegła pomyślnie i bezproblemowo, klienci nie wahają się o tym napisać. - twierdzi Grzegorz Jurczak, prowadzący firmę Usługi Transportowe. Warto też sprawdzać referencje na stronie konkretnej firmy. Jeśli jest taka możliwość, to można też zadzwonić do osób, które korzystały z usług danej firmy i zapytać o szczegóły. 

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Nasza rada - nie planuj jej na szybko. Warto o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem czasowym, gdyż szybkie i często nierozsądne pakowanie kończy się po prostu niepowodzeniem. Poza tym możesz także zrobić porządki, gdyż może się okazać, że masz dużo rzeczy, które są zbędne i niepotrzebnie zajmują miejsce. Pakowanie to dosyć skomplikowany proces, lecz najgorsze są małe rzeczy. Aby je zapakować, dobrze jest użyć np. woreczki strunowe, a z pewnością nie powinieneś wrzucać ich luzem, jeśli nie chcesz, aby się zagubiły. Kartony to najlepszy sposób na dobre pakowanie. Pamiętaj, aby je dobrze opisać, by później nie mieć problem ze znalezieniem konkretnej rzeczy.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając firmę do przeprowadzki. Każdy z nich jest bardzo ważny, dlatego powinniśmy przeanalizować każdy punkt po kolei. Pozwoli nam to na wybór najlepszej firmy.

Opracowanie:

Podziel się