Materiał Partnera Transport krajowy – co zapewniają najlepsi przewoźnicy?

Transport krajowy – co zapewniają najlepsi przewoźnicy?

Rynek usług transportowych jest obecnie najszybciej i najdynamiczniej rozwijającą się branżą. Aby spełnić oczekiwania wszystkich nawet tych najbardziej wymagających klientów, najlepsi przewoźnicy wciąż poszerzają swoją ofertę o możliwość transportu nowych materiałów. Wszystko po to, aby konkretny ładunek mógł trafić w wyznaczone miejsce dokładnie o umówionej godzinie. Na co można liczyć ze strony najlepszych firm transportowych?

Transport – o co musi zadbać osoba zlecająca?

Przy planowaniu transportu warto wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście opłacalność całego przedsięwzięcia. Nie można zapominać o tym, że Polska jest stosunkowo dużym krajem, w którym odległości pomiędzy poszczególnymi miastami mogą być liczone nawet w tysiącach kilometrów. Dlatego właśnie warto zadbać o to, aby przy okazji jednego transportu naczepa samochodu była załadowana do maksimum. Jako że materiału na plac hurtowni trafi więcej, koszty związane z zapłatą za przewóz ładunku stają się automatycznie mniejsze.

Zasada ta dotyczy zarówno materiałów budowlanych, jak i elektronicznych, oraz spożywczych. Aby mieć pewność, że transport zostanie zaplanowany z troską o najmniejszy nawet detal, trzeba w tej kwestii postawić na najbardziej doświadczonych przewoźników, do których zdecydowanie zalicza się firma S&M Trans. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na rzetelne doradztwo i miłą atmosferę współpracy, ale również na bardzo atrakcyjne warunki cenowe przy stałej współpracy. O co musi zadbać zatem przewoźnik?

Usługi transportowe – obowiązki przewoźnika

Podstawowym wyzwaniem, z jakim musi zmierzyć się każdy renomowany przewoźnik, jest oczywiście czas dostawy. W niektórych przypadkach spóźnienia związane z transportem mogą być liczone w tysiącach złotych. W tym przypadku wiele zależy od stanu technicznego floty pojazdów. Aby zminimalizować ryzyko awarii na drodze, najlepsi przewoźnicy korzystają jedynie z najnowocześniejszych maszyn, wyposażonych w systemy wspierające kierowcę. Nie można również nie wspomnieć o systemach GPS, które pozwalają dojechać kierowcy dokładnie w wyznaczone miejsce oraz ominąć potencjalne zatory na głównych drogach. Przewoźnik bierze również odpowiedzialność za załadowany  towar. Aby mógł on dojechać bez szwanku, najlepsze firmy transportowe przed każdym wyjazdem sprawdzają sposób jego zabezpieczenia. Zdecydowanie najczęściej używa się tutaj specjalistycznych i wytrzymałych pasów, które doskonale stabilizują przewożony materiał.

Opracowanie:

S&M Trans s.c. Sławomir Szot, Marek Szocik

Zgórsko 2

  • tel. 691 531 447

Podziel się