Materiał Partnera Specyfikacja prywatnej firmy transportowej

Specyfikacja prywatnej firmy transportowej

Pomimo spadku znaczenia przewozu osób autokarami/autobusami w transporcie drogowym, firmy transportowe bardzo dobrze rozwijają się na rynku. Spadek notowany jest bowiem wśród przewoźnictwa miejskiego i międzymiastowego. Znaczącym wzrostem  istabilnym rozwojem wyróżniają się zaś podmioty świadczące usługi transportowe związane z okolicznościowym wynajmem busów, autobusów oraz autokarów.

Profil prywatnej firmy transportowej

Najlepsze firmy transportowe wyróżniają się szerokim zakresem usług. W ich skład wchodzą usługi wynajmu autokarów wycieczkowych, autobusów, busów o podwyższonym standardzie, a także mikrobusów. Warto wiedzieć, że tego typu podmioty oferują przewóz osób zarówno grupom zorganizowanym będącym podmiotem indywidualnym, jak i klientom instytucjonalnym – np. szkołom, biurom podróży, korporacjom czy agencjom pośrednictwa pracy. Warto wiedzieć, że firmy transportowe to nie tylko szeroki zakres usług oraz flota pojazdów od najlepszych producentów. Olbrzymie znaczenie ma kadra wyspecjalizowanych kierowców, którzy pozytywnie przeszli wszystkie badania zawodowe. Tego typu pracownicy wyróżniają się przede wszystkim umiejętnościami technicznymi – znajomością budowy pojazdów, wiedzą geograficzną – doskonałą orientacją w terenie i znajomością dróg krajowych oraz międzynarodowych, a także wypełnianiem wszystkich norm bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że dobra firma przewozu osób jest w stanie zagwarantować stałą współpracę. Tak jest w przypadku Busik Bogdan Buczek.

Flota transportowa prywatnych przewoźników

W przypadku firm transportowych bardzo ważna jest flota najnowocześniejszych techniczne pojazdów. Muszą one wyróżniać się swoją bezusterkowością, a także wysoką wydajnością. Najlepsze firmy są w stanie zaoferować wynajem autokarów wycieczkowych z klimatyzacją, indywidualnym systemem nagłośnienia, monitorami telewizyjnymi, a także z pomieszczeniem sanitarnym (WC). W przypadku dalekich tras – np. wycieczek objazdowych biur podróży bądź przewozu pracowników zarobkowych za granicę – bardzo ważny jest komfort. Regulowane fotele obszyte wysokiej klasy oddychającym materiałem, a także dużo miejsca na nogi i bagaż to zalety najlepszych autokarów. Floty przewoźników osób o najwyższych standardach posiadają w swoim składzie autokary, które mogą zabrać 49+1+1 osób, te z 30 miejscami, a także busy o podwyższonym standardzie i mniejsze ich rodzaje – mikrobusy. Tego typu pojazdy przygotowane są do przewozu 20, 19, 17, 8 +1 osoby. Duże bagażniki i klimatyzacje postojowe Webasto to jedne z udogodnień. Przed zawarciem współpracy warto sprawdzić marki pojazdów, które posiada firma transportowa, a także certyfikaty oraz analizy przeglądów technicznych.

Usługi transportowe prywatnych przewoźników

Warto wiedzieć, że usługi prywatnych przewoźników są bardzo szerokie. Obejmują one zarówno obsługę biur podróży w związku z wycieczkami objazdowym oraz transferami lotnisko-hotel, jak i obsługę agencji pośrednictwa pracy. Autokary wynajmowane są również przez firmy w związku z imprezami okolicznościowymi, a także przez szkoły na wycieczki. Coraz częściej korzysta się z usług transportowych prywatnych przedsiębiorstw przy takich wydarzeniach jak wesela czy pogrzeby.

Podziel się