Materiał Partnera Rodzaje transportu drogowego – jaki wybrać?

Rodzaje transportu drogowego – jaki wybrać?

Rodzaj transportu drogowego to bardzo ważna kwestia, o której należy pomyśleć planując przewóz ładunków. Istnieje wiele czynników, które wpływają na określenie optymalnego typu transportu, począwszy od wielkości ładunku, przez wagę, aż po wrażliwość na temperaturę. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę organizując transport i jakie są kryteria przewozu ładunków specjalistycznych.

Transport w jedną stronę

Samochody ciężarowe z plandeką są najczęściej używanym typem pojazdów do ogólnego transportu drogowego. Tego typu ciężarówki mają dach przesuwny i są pokryte plandeką PCV. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość załadunku i rozładunku towarów dzięki przesuwnej kurtynie paskowej PCV.

Ciężarówki z plandeką sprawdzą się zarówno przy transporcie materiałów budowlanych, jak i innych ładunkach handlowych .

Transport platformami – dłużycami

Ten rodzaj transportu drogowego jest powszechnie stosowany, gdy istnieje potrzeba przemieszczenia dużych elementów sprzętu budowlanego lub materiałów budowlanych i kontenerów. Największymi korzyściami, które oferuje transport drogowy ładunków platformą, są: szybszy załadunek i rozładunek, dobre zabezpieczenie przewożonego towaru oraz możliwość przewozu ładunków ponadgabarytowych.

Transport w kontrolowanej temperaturze

Transport w kontrolowanej temperaturze wymaga specjalnych samochodów ciężarowych z wbudowanym system chłodniczym, który pomaga w utrzymaniu pożądanej temperatury produktów w całym procesie transportu. Najważniejszą korzyścią, jaką mogą zaoferować ciężarówki-chłodnie, jest ochrona wrażliwych produktów przed zniszczeniem i utratą wartości podczas transportu.

Transport naczepami furgon

Ciężarówki typu furgon są łatwo rozpoznawalne dzięki ich pudełkowatej metalowej konstrukcji. Ten typ pojazdów jest idealny do przewozu ładunków wrażliwych na warunki atmosferyczne. Samochody ciężarowe skrzyniowe są często wyposażone w punkty mocowania w celu zabezpieczenia ładunku, dlatego świetnie sprawdzą się przy transporcie materiałów przewożonych luzem.

Transport samochodowy

Transport pojazdów i maszyn budowlanych jest bardzo wymagający, dlatego większość inwestorów decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przewozowej, takiej jak Puh Monia-Trans Monika Kowalczyk. W transporcie otwartym​​ pojazd jest przewożony na otwartej przyczepie i zabezpieczany przy użyciu specjalnych pasów i lin. Komercyjne przyczepy do przewozu samochodów mają wbudowane rampy, które ułatwiają załadunek i rozładunek – zastosowanie hydrauliki siłowej usprawnia podnoszenie i opuszczanie ramp.

Opracowanie:

Puh Monia-Trans Monika Kowalczyk

Kielce , Chorzowska 21

Podziel się