Materiał Partnera Na czym polega transport naczepami typu coilmulde?

Na czym polega transport naczepami typu coilmulde?

Poszukując firmy transportowej, natknąć się można na przedsiębiorstwa, które wykorzystują naczepy coilmulde. Stykając się z tym określeniem pierwszy raz, można mieć spory problem ze zrozumieniem, o co chodzi w tego typu transporcie. Warto zatem zatrzymać się na moment i zagłębić w transportowe tajniki.

Czym są naczepy typu coilmulde?

Naczepy typu coilmulde to specjalnie skonstruowane przyczepy, które wyposażone są w specjalne koryto, zwane potocznie rynną. Najczęściej ma ono formę stalowej konstrukcji, która została umieszczona między dwoma podłużnicami. Koryto takie umożliwia transport walcowanej stali w kręgach lub szpulach do tego przeznaczonych. Naczepy typu coilmulde z reguły umożliwiają wygodny sposób załadunku od góry, od boków oraz z tyłu, równocześnie zapewniając bezpieczeństwo transportu.

Zazwyczaj wysokość przyczep typu coilmulde wynosi między 2,7 a 3 metry, przy szerokości około 2,48 metra i długości nieprzekraczającej 14 metrów. Naczepy takie są w stanie przewozić z reguły około 24 ton, tj. około 33 zapełnionych palet. Gwarancję bezpieczeństwa ładunku stanowią zamontowane w nich maty antypoślizgowe oraz łańcuchy i pasy, pozwalające utrzymać towar w miejscu, zapobiegając jego przemieszczaniu się wewnątrz naczepy.

Co najczęściej przewozi się w takich naczepach?

Podstawowym towarem, jaki transportuje się w naczepach coilmulde, są rury o olbrzymiej średnicy. Równie często transport coilmulde obejmuje stalowe rolki, czy też inne konstrukcje wykonane z tego materiału. To jednak niejedyne towary, przewożone w ten sposób - do takich naczep wkłada się także ładunki blachy w kręgach, papier czy gumę. Wśród transportowanych rulonów metali oprócz wspomnianej stali natrafić można także na transporty cyny oraz innych stopów, które można przygotować w formie walcowanej.

Jakie są zalety naczep coilmulde?

Naczepy coilmulde doskonale sprawdzają się w przypadku towarów o dużym tonażu lub dużej wysokości. Ich zaletą jest przede wszystkim niska masa własna naczepy, dzięki czemu łatwiej utrzymać właściwy balans dla całego zestawu - ciągnika i naczepy. Kolejnym atutem jest wspominany otwierany dach i drzwi, dzięki czemu załadunek towaru jest o wiele łatwiejszy. Nie można zapomnieć także o fakcie, że sprzęt ten wykonany jest z wytrzymałych materiałów, które są w stanie utrzymać bardzo duże obciążenia. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by przewozić taką naczepą stalowe konstrukcje lub rury, bez obaw o ich bezpieczeństwo w podróży.

Jaka firma oferuje transport takimi naczepami?

Poszukując przedsiębiorstwa, które wykorzystuje naczepy coilmulde, warto dokładnie prześledzić ofertę lokalnych firm transportowych. Przykładowo mieszcząca się w Białośliwiu, w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 10 firma Bembnista Transport od 2001 roku przewozi ładunki blachy w kręgach coilmulde. Co więcej, w 2011 roku przedsiębiorstwo to zainwestowało w bardzo lekkie zestawy ciągników siodłowych z naczepami, rozszerzając swoje możliwości transportowe materiałów w kręgach do 27 ton. W efekcie jest to jedna z nielicznych firm, które mogą wykonywać ciężkie transporty bez potrzeby wykupywania dodatkowych zezwoleń. Korzystając z jej usług, klienci mają zatem możliwość obniżenia kosztów związanych z transportem ciężkich, stalowych materiałów.

Opracowanie:

Podziel się