Materiał Partnera Komfortowa podróż, czyli w co wyposażony jest nowoczesny autokar

Komfortowa podróż, czyli w co wyposażony jest nowoczesny autokar

Autokary są niezastąpionymi środkami transportu. Nawet rozrastająca się sieć połączeń lotniczych i kolejowych nie jest w stanie zagrozić ich popularności. Wykorzystywane są jako środki transportu publicznego, sprawdzają się podczas wycieczek, a ostatni coraz częściej stanowią element obsługi przyjęć okolicznościowych. Producenci autokarów wychodzą naprzeciw potrzebom pasażerów, zapewniając im wysoki komfort podróży.

Na dalekie dystanse

Ważną część usług wynajmu autokarów stanowią różnego rodzaju wycieczki. Między innymi w tej sferze działa firma Jaguar oferująca szeroki zakres przewozów pasażerskich.

Nie możemy wyobrazić sobie żadnej wycieczki szkolnej bez autobusu, a równie często z tego pojazdu korzystają biura podróży w przypadku wycieczek zorganizowanych. Coraz większy jest zasięg naszych podróży – usługi przewozów osobowych nie obejmują już tylko transportu krajowego. Autobusy stanowią alternatywę dla samolotów i pociągów w sferze transportu międzynarodowego.

Główną przyczyną atrakcyjności tego rozwiązania będzie mobilność autobusów. Sieć dróg jest nieustannie rozbudowywana, co oznacza, że pojawiają się nowe możliwości połączeń. Ponadto, jeśli na drodze pojawią się przeszkody, autokarom łatwiej jest je ominąć i kontynuować podróż bez przeszkód – uszkodzenie torów może wstrzymać ruch pociągów nawet na kilkanaście godzin.

Długie trasy mogą być jednak męczące dla pasażerów. Dlatego też nowoczesne autobusy wyposażone są w szereg udogodnień, które sprawiają, że podróż będzie komfortowa niezależnie od czasu trwania.

Standardem w autobusie wynajętym na potrzeby wycieczek zorganizowanych jest toaleta. Wygodę zapewni też lodówka oraz możliwość oglądania filmów czy też słuchania muzyki z płyt DVD i CD. Podróż trwająca wiele godzin będzie zdecydowanie bardziej komfortowa w autokarze wyposażonym w fotele z możliwością odchylenia.

Duża część wycieczek organizowana jest w okresie letnim, co oznacza wysokie temperatury, które będą uciążliwe, a nawet niebezpieczne dla kilkudziesięciu pasażerów zgromadzonych we wnętrzu autobusu. Klimatyzacja w samochodach nie jest niczym nowym, co jednak istotne w przypadku autokarów, to wyposażenie w indywidualne nawiewy dyszowe. Dzięki nim każdy będzie w stanie odbywać podróż w warunkach dla niego optymalnych.

Bezpieczeństwo pasażerów

Podstawą funkcjonalności autokaru jest jego sprawność. Pojazdy wykorzystywane w transporcie osób muszą być poddawane regularnym kontrolom stanu technicznego. Kluczowe jest wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa – takie znajdziemy w autokarze Setra s 517 HD Euro 6, który jest jednym z pojazdów firmy Jaguar. Ponadto autobus wycieczkowy powinien być wyposażony w systemy ABS, ASR oraz ESP.

Opracowanie:

Jaguar Katarzyna Kusiak

Korablew 36

Podziel się