Materiał Partnera Oferty pracy dla Polaków w Austrii – kogo poszukują tamtejsze firmy?

Oferty pracy dla Polaków w Austrii – kogo poszukują tamtejsze firmy?

Wielu Polaków w poszukiwaniu lepszych zarobków decyduje się na wyjazd za granicę, a z roku na rok wśród naszych rodaków przybywa emigrantów. Często wybieranymi kierunkami są Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia. W ostatnim czasie popularnością cieszy się również Austria. Jakich pracowników z Polski poszukuje się w tym kraju? Kto ma największą szansę na znalezienie źródła dochodu w tym miejscu?

Oferty pracy w Austrii

Polacy decydujący się na wyjazd do Austrii zwykle zatrudniają się w miejscach pracy, w których nie trzeba posługiwać się lokalnym językiem. Jeśli jednak mówisz płynnie po niemiecku, doskonałym pomysłem może okazać się szukanie zatrudnienia na stanowiskach biurowych. Pomocą okazuje się także wyrobienie certyfikatu językowego, który w połączeniu z dobrym CV skutecznie ułatwi szukanie pracy.

Większość Polaków podejmuje się jednak nieco innych przedsięwzięć. Zwykle chodzi o pracę fizyczną. Wśród austriackich ogłoszeń skierowanych do Polaków znaleźć można takie propozycje, jak:

·       murarz,

·       ślusarz,

·       cieśla,

·       monter,

·       blacharz,

·       spawacz,

·       rzeźnik,

·       glazurnik,

·       tynkarz,

·       elektryk,

·       hydraulik.

Niektóre z wymienionych zawodów cieszą się większą popularnością niż inne. W Austrii szuka się wielu spawaczy, którzy muszą dysponować odpowiednimi uprawnieniami. Jest to bardzo dochodowa praca, dlatego jeśli masz wymagane umiejętności, warto zainteresować się właśnie tym zawodem.

Popularnością cieszą się także oferty dotyczące górników, operatorów wózka widłowego czy kierowców. W Austrii znaleźć można wiele propozycji dla osób, które nie mają specjalnego wykształcenia, ale chcą zarobić znacznie większe pieniądze niż w Polsce.

Praca znaleziona i co dalej?

Szukanie pracy na odległość obecnie jest dość powszechną praktyką. W większości przypadków nie trzeba jechać do Austrii w celu przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Wiele formalności da się załatwić w całości przez internet, dlatego pracownicy udają się w podróż już po dokonaniu niezbędnych ustaleń.

W jaki sposób dotrzeć do Austrii? Wiele osób decyduje się na skorzystanie z firm przewozowych, takich jak INTERBUS. Jest to dość tanie rozwiązanie, co ma ogromne znaczenie dla pracowników szukających lepszych dochodów. Obecnie autobusy są również wyposażone w taki sposób, by zapewniać komfort nawet podczas wielogodzinnej podróży. Dzięki temu przejazdy do Austrii za pomocą busów cieszą się rosnącą popularnością i pozwalają na udanie się do nowego miejsca pracy w tani i wygodny sposób.

Przejazdy na trasie Polska – Austria są organizowane regularnie. Takie rozwiązanie pozwala na dotarcie do tego niemieckojęzycznego państwa zarówno latem, jak i zimą. Jest to bardzo wygodna opcja, która coraz częściej stanowi alternatywę dla znacznie droższych przelotów samolotem.

Podziel się