Materiał Partnera Kiedy warto wynająć koparkę? Usługi koparką kołową

Kiedy warto wynająć koparkę? Usługi koparką kołową

Koparki to maszyny niezbędne podczas wykonywania prac ziemnych, które wymagają wykopów. Jak można się domyślić, zakup takiego sprzętu wiąże się z wysokimi kosztami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi firma oferująca usługi koparką. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz koparki jednorazowo. W jakich jeszcze sytuacjach warto wynająć koparkę? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Dlaczego wynajem koparki jest lepszy od zakupu?

Wynajem koparki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Oczywiście chodzi tutaj o sprawy finansowe. Jak już wyżej wspomnieliśmy, kupując koparkę, nie ważne, czy jest to nowe urządzenie, czy też używane musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. W przypadku wynajmu kwota ta wynosi kilkaset złotych, w zależności jak długo będziesz z niej korzystać.

Kolejną kwestią, która przemawia za skorzystaniem z wynajmu, jest obecność wykwalifikowanego kierowcy. Pamiętaj, że prowadzenie koparki wymaga odpowiednich uprawnień oraz umiejętności. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy Krzysztofa Wasilewskiego, nie będziesz musiał się o to martwić! Dysponują oni wysokiej jakości sprzętem, jakim jest koparka kołowa oraz wykwalifikowanymi kierowcami! Będą w stanie wykonać wykopy nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto zakupisz tam kruszywa budowlane niezbędne podczas prac budowlanych.

Kiedy warto wynająć koparkę?

Niektóre czynności wykonywane na placu budowy wymagają specjalistycznych urządzeń, w tym koparek. Oczywiście czasami praca mogłaby zostać wykonana bez ich pomocy, jednak zajmie to zdecydowanie więcej czasu oraz sprawi, że wykopy mogą zostać źle wykonane (na przykład za płytko). Wśród prac, które wymagają użycia koparki, znajdziesz:

  • wykopy pod fundamenty budynków gospodarczych, jak i domów
  • wykopy pod przyłącza, kanalizacje i wodociągi
  • burzenie obiektów
  • usuwanie nagromadzonej ziemi
  • zasypywanie wykopów.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zapewni również możliwość utylizacji urobku oraz wywozu gruntu, który nagromadził się w czasie dokonywania prac ziemnych.

W zależności od wykonywanej pracy na rynku dostępnych jest kilka rodzajów koparek. Wśród nich, najczęstsze zastosowanie ma koparka kołowa. Jednak czasem wykorzystuje się również mini koparki, koparko-ładowarki, a także koparki chwytakowe. Najważniejsze jest dokonanie wyboru odpowiedniej firmy, która zajmuje się wynajmem tego typu urządzeń. Zanim skorzystasz z oferty konkretnego zakładu, sprawdź rekomendacje poprzednich klientów oraz ich doświadczenie.

Opracowanie:

Podziel się