Materiał Partnera Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki przewozimy różne rodzaje mebli. Należą do nich szklane stoliki, ciężkie drewniane meble oraz meble wypoczynkowe. Aby w idealnym stanie dotarły one w miejsce docelowe, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne części mebli, np. drewniane nóżki, szklane elementy, kanty oraz powierzchnię mebli tapicerowanych.

Meble ze szklanymi elementami

W czasie transportu wszystkie przewożone przedmioty narażone są na wstrząsy, uderzenia oraz zarysowania. Aby nasze meble były dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem, należy odpowiednio przygotować je do przenoszenia i przewożenia. Jak to zrobić? Delikatne meble, np. szklane stoliki kawowe oraz witryny z oszklonymi drzwiami, warto na czas transportu zabezpieczyć za pomocą wytrzymałej folii bąbelkowej. W tym celu oklejamy mebel folią i mocujemy ją do jego powierzchni za pomocą taśmy klejącej. Szczególnie delikatne meble warto także dodatkowo zabezpieczyć styropianem, np. na rogach czy jego kantach. Znacznie zmniejszy to ryzyko uszkodzenia mebla podczas transportu i przenoszenia. Możemy tę czynność oczywiście powierzyć firmie przeprowadzkowej, takiej jak np. łódzki Spec, która i tak będzie wykonawcą naszej przeprowadzki – będziemy mieli wtedy pewność, że zrobi to najlepiej, jak się da.

Meble tapicerowane

Tapicerka meblowa także jest narażona na uszkodzenia. W trackie transportu może bowiem ulec zabrudzeniu, a nawet przebiciu. Aby zabezpieczyć miękką powierzchnię mebli tapicerowanych, możemy wykorzystać zwykłą folię lub odporniejszą od niej folię bąbelkową. Oklejamy za jej pomocą całą powierzchnię materiałową mebla i mocujemy ją do niego za pomocą taśmy klejącej. W przypadku zwykłej folii, warto natomiast zabezpieczyć mebel jej kilkoma warstwami. Nie należy także zapominać o tak delikatnych elementach mebli wypoczynkowych, do których należą ich nóżki oraz poręcze. Także one są bowiem narażone na zarysowania, obicia a nawet na złamanie w trakcie ich przewozu. Te elementy warto okleić styropianem.

Zabezpieczenie dużych mebli

Najlepszą formą zabezpieczenia mebli od dużych gabarytach, np. szaf i witryn, jest ich demontaż na czas transportu. Pozwala to na wygodne załadowanie mebla w częściach do samochodu dostawczego i jego ponowne zmontowanie już w miejscu docelowym. Taki zabieg zmniejsza także ryzyko uszkodzenia mebla w trakcie przenoszenia, do którego często dochodzi w wąskich przestrzeniach, np. na klatkach schodowych. Delikatne części dużych mebli takie, jak szklane drzwiczki, także powinny być właściwie zabezpieczone na czas transportu. W tym celu używa się najczęściej folii bąbelkowej i styropianu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas