Materiał Partnera Jak wybrać odpowiednią firmę transportową?

Jak wybrać odpowiednią firmę transportową?

Chcesz, żeby Twoje przesyłki docierały szybko i bezpiecznie? Koniecznie wybierz dobrą firmę transportową. Zanim zaczniesz przeglądać oferty, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Zwróć uwagę na to, jaką reputację ma dana firma transportowa. Zapytaj o jej doświadczenie na rynku i specjalizację. Wybierz ją mądrze i unikaj zbędnego pośpiechu. To bardzo poważna decyzja.

Zastanów się, na czym naprawdę Ci zależy.

Zanim zaczniesz szukać firmy, dokładnie się zastanów, jakie usługi najbardziej Cię interesują. Jeśli nie umiesz ich do końca sprecyzować, poproś o pomoc Gawlas Trans Karol Gawlas. Kiedy już zdefiniowałeś swoje potrzeby, przejrzyj dokładnie szczegóły oferty. Pamiętaj też, na usługach transportowych nie można oszczędzać. Niezwykle ważna jest jakość wykonywanych usług. Wiele osób traktuje cenę jako priorytet. To podstawowy błąd. Oczywiście koszty są ważne, jednak nie najważniejsze.

Wiarygodność firmy transportowej

Niezwykle ważna jest wiarygodność każdej firmy, również transportowej. Wtedy unikniesz sporo stresu i nie stracisz pieniędzy. Będziesz miał pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Poświęć trochę czasu, aby sprawdzić, czy rzeczywiście dana firma jest wiarygodna. Niezwykle przydatne mogą być fora internetowe, opinie przyjaciół, znajomych, rodziny oraz opinie byłych i aktualnych klientów. Zobacz też, czy dane firma znajduje się w rejestrze przedsiębiorców. Zapytaj właściciela o wyróżnienia i certyfikaty. Profesjonalna firma ma odpowiednią licencję na prowadzenie działalności. Zwróć też uwagę na to, od ilu lat działa na rynku. Jeśli ma wieloletnie doświadczenie, musi dbać o swoich klientów. Inaczej by nie przetrwała.

Flota pojazdów

Zwróć uwagę na to, jakie pojazdy ma dana firma. Czy są nowe i mają podbite przeglądy techniczne? Czy regularnie wymienia je na nowsze modele? Zobacz, jaki stan techniczny mają pojazdy. Sprawdź opinie o marce samochodu. Czy jest niezawodna? Zapytaj przewoźnika, czy ma odpowiednie typy naczep do przewozu Twoich towarów.

Umowa i rozliczenie

Przed wykonaniem usługi koniecznie podpisz umowę z przewoźnikiem. Zabezpiecza nie tylko Twoje interesy, ale również usługodawcy. Powinny być w niej wszystkie istotne informacje na temat danej usługi, termin i koszty. Prawo nie określa, jak dokładnie ma wyglądać taka umowa. Nie musi być zawarta pisemnie, chociaż ta forma jest najczęściej preferowana. Może być też ją zawrzeć ustnie, telefonicznie lub mailowo. Jeśli chodzi o transport towarów, potwierdzeniem usługi jest list przewozowy.

Opracowanie:

Gawlas Trans Karol Gawlas

Nowy Sącz , 29 Listopada 3 lok. 5

  • tel. 574 777 192

Podziel się